Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Nabadzīgā» Latvija būvēs superdārgu ceļu

Lai gan jaunā ceļu būves projekta «Rīga–Sēnīte» 24 kilometru būvniecībai jau dota zaļā gaisma, rodas šaubas, vai jau atkal nelietderīgi netiek tērēti valsts līdzekļi, vēsta laikraksts «Diena». Jauno projektu paredzēts realizēt par valsts un privātā kapitāla līdzekļiem.

Konkurss par jaunā ceļa posma izbūvi tika organizēts vēl 2007. gadā, kad būvniecības cenas bija sasniegušas savu augstāko punktu. Toreiz jaunā ceļa posma izmaksas tika aprēķinātas 245 miljonu latu apmērā. Viens kilometrs ceļa toreiz izmaksātu 10,2 miljonus latu. Pēc laikraksta rīcībā esošās informācijas, Čehijā un Polijā līdzīgi projekti izmaksā daudz lētāk.

Tiesa, pēc cenu krituma projekts prasīs 132 miljonus, bet vai krīzes apstākļos valstij vajadzīgs ceļš, kura katrs kilometrs izmaksā 5,5 miljonus? Vai šie 24 kilometri katrā virzienā ir ceļš, kam visvairāk Latvijā vajadzīgs remonts un vai 6,5–7 miljoni latu gadā nav pārāk liela summa par ietaupītām nepilnām trim brauciena minūtēm? Jaunā ceļa būvniecība jau nodēvēta par otru Dienvidu tiltu.