Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā — visdārgākās automašīnu stāvvietas pasaulē?

Mēs varam salīdzināt dažādas lietas. Tā nekustamā īpašuma kompānija «Colliers International» ik gadu izveido pasaulē visdārgāko municipālo stāvvietu reitingus. Šogad tika pētīta maksa par automašīnu stāvvietu izmantošanu 140 pilsētās.

Izrādījās, visaugstākā maksa par autostāvvietas izmantošanu noteikta tiem auto īpašniekiem, kuri savu dzelzs rumaku vēlēsies novietot Londonas lietišķajā centrā: automašīnas nolikšana šajā stāvvietā mašīnas īpašniekam izmaksās 1020 ASV dolāru mēnesī. Nedaudz lētāk izmaksās automašīnas novietošana Vestendā (Londonas rajons) — 956 dolārus. Amsterdamā (Holande) par automašīnas novietošanu stāvvietā jāšķiras no 805 ASV dolāriem mēnesī. Honkongā (Ķīna) tie ir 745 dolāri, Sidnejā (Austrālija) — 657 dolāri. Turklāt visdārgāko autostāvvietu desmitniekā iekļuvušas Manhetenas (Ņujorkas rajons), Brisbenas un Pērtas (Austrālijas pilsētas), Tokijas (Japāna) un Cīrihes (Šveice) autostāvvietas.

Pārsteidzoši ir tikai tas, ka mūsu dzimtā Rīga nav iekļuvusi kompānijas «Colliers International» veikto reitingu sarakstu topā, jo, spriežot pēc Latvijas galvaspilsētas vēsturiskajā centrā izliktajām zīmēm, automašīnas novietošana Vecrīgas stāvvietā izmaksā piecus latus par pirmo stundu (par otro un nākamo jāmaksā jau astoņi lati). Un, aprēķinam ņemot par pamatu tikai pirmo no minētajiem skaitļiem, mēnesī par šo stāvvietu jāmaksā jau 3600 lati, tas ir, 7129 dolāri! Tātad varam secināt, ka Rīgā ir visdārgākās autostāvvietas pasaulē?!

Bet vislētāk auto īpašniekam, pamatojoties uz «Colliers International» veiktajiem pētījumiem, būtu nolikt mašīnu Čenajas pilsētā (Indija) — tur par autostāvvietu būs jāmaksā tikai 0,96 ASV dolāri dienā.

Tagad apskatīsim garāžu tēmu. No Parīzes esam saņēmuši jaunu ziņu, ka jūlijā kāda šīs pilsētas centra garāža (20 kvadrātmetru platībā) tikusi pārdota par 470 000 eiro (!). Pēc franču nekustamā īpašuma portāla «explorimmo.com» datiem, izsoles sākumcena bijusi 200 000 eiro. Taču, kā piebilst paziņojuma autori, 23 500 eiro par auto novietošanas kvadrātmetru tāds nieks vien ir. Parīzes VII apgabalā garāžu cenrādis sasniedz pat 41 400 eiro par kvadrātmetru.