Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sibīrijā pēc HES avārijas atrod vēl deviņus bojāgājušos

Sajānu-Šušenskas HES, Sibīrijā, turpinoties glābšanas un avārijas seku likvidēšanas darbiem, piektdien atrasti vēl deviņi bojāgājušie, līdz ar to kopējais pirmdien notikušās traģēdijas upuru skaits sasniedzis 26, pavēstīja amatpersonas.

Varasiestādēm nav ziņu par vēl 49 strādnieku likteni, kas avārijas dienā atradās HES, un viņi patlaban tiek uzskatīti par bezvēsts pazudušiem.

Glābšanas darbos Sajānu-Šušenskas HES piedalās aptuveni 2000 cilvēku.

Ceturtdienas rītā sākās darbs pie ūdens izsūknēšanas no turbīnu zāles, kura pirmdien tika applūdināta, sacīja ārkārtas situāciju ministrs Sergejs Šoigu.

Avārija Sajānu-Šušenskas HES notika pirmdien plkst.8.13 pēc vietējā laika (plkst.3.13 pēc Latvijas laika). Vēl līdz galam neizprastu tehnisku problēmu dēļ strauji applūda mašīnu zāle, kurā tobrīd atrādās ap 100 strādnieku. Tomēr uz Jeņisejas upes uzbūvētais aizsprosts nav cietis, un, kā apliecināja ministrs, tam nekas nedraud.

Izplatoties ziņām par avāriju dambī, panikas pārņemtie iedzīvotāji bēga no reģiona, taču vēlāk amatpersonām izdevās atjaunot mieru, paziņojot, ka plūdu briesmas nepastāv.

Kā trešdien atzina Krievijas enerģētikas ministrs Sergejs Šmatko, pagaidām nav pamata izvirzīt versijas par Sajānu-Šušenskas HES notikušās avārijas iemesliem, jo tā ir pati «vērienīgākā un nesaprotamākā avārija pasaulē».