Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Vienotības skrējiens noslēgsies ar pasākumu pie Brīvības pieminekļa

Baltijas vienotības skrējiens «Sirdspuksti Baltijai» svētdien noslēgsies pie Brīvības pieminekļa Rīgā, un tam par godu notiks svinīgs pasākums, portālu «Apollo» informēja pasākuma organizatori.

Skrējiena finišs plānots kā Baltijas ceļa 20. gadadienai veltītā pasākuma kulminācija, kad vienlaikus no abām pusēm pie Brīvības pieminekļa satiksies skrējiena dalībnieki, viņu vidū arī Valsts prezidents Valdis Zatlers, Rīgas mērs Nils Ušakovs, izdevniecības «Žurnāls «Santa»» valdes priekšsēdētājs Ivars Zariņš, mūziķe Marija Naumova Bullīta, bobslejists Zintis Ekmanis, TTT komandas basketbolistes un daudzi citi. Paredzams, ka finišā satiksies vismaz pusotrs tūkstotis skrējēju un līdzjutēju.

Pasākumā varēs vērot vēsturiskus attēlus, dzirdēt atmiņu stāstījumus un baudīt koru, dažādu mūziķu koncertu Liepājas simfoniskā orķestra un citu izpildītāju pavadījumā, dziedāt līdzi Baltijas vienotības himnu «Atmostas Baltija», kā arī saņemt sveicienus no kaimiņu valstīm.

Pasākumā skrējiena «Sirdspuksti Baltijai», kā arī vēsturiskā Baltijas ceļa dalībniekus sveiks visu trīs Baltijas valstu prezidenti, Eiropas Parlamenta deputāte un viena no Baltijas ceļa organizatorēm Sandra Kalniete, savukārt ar īpašu Baltijas ceļa 20. gadadienai veltītu koncertprogrammu un priekšnesumiem uzstāsies deju studijas «Dzirnas» mazie audzēkņi, Liepājas simfoniskais orķestris diriģenta Imanta Rešņa vadībā, vijolnieks Mariušs Patura, kora «Balsis» un «Gaismas pils» apvienotais kolektīvs, operdziedātāja Kristīne Zadovska, mūziķis Zigfrīds Muktupāvels un citi. Īpašā aranžējumā skanēs Jāņa Lūsēna un Māras Zālītes mistērijas «Par sapni un mīlestību» fināla dziesma.