Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: jādomā cilvēciskās, nevis birokrātiskās kategorijās

Valsts prezidents Valdis Zatlers Latvijas pašvaldību vadītājus aicina domāt cilvēciskās, nevis birokrātiskās kategorijās.

«Jo vairāk tiks samazināta birokrātija papīros, jo vairāk tā samazināsies arī runās. Ja ievērosim šādus priekšnoteikumus, mums labāk veiksies. Mēs esam cilvēki ar savām kaitēm un netikumiem, bet nekas vairāk mūs neuzrunā kā sapratne,» sacīja Zatlers.

Tāpat Valsts prezidents norādīja, ka, viesojoties vairākos jaunajos novados, viņu pārsteigusi pozitīvā attieksme: «Jaunajos novados neviens nerunā par to, kā ir bijis, bet gan domā, kā būs, - tas liecina, ka sabiedrībā notikusi apziņas pārbīde.»

Valsts prezidents novēlēja veiksmi pašvaldību vadītājiem šodien darbā kongresā un aicināja atcerēties, kādēļ kandidējuši pašvaldības vēlēšanās.

Kā ziņots, Mārupes novada kultūras namā šodien notiek Latvijas Pašvaldību savienības (LPS) 20.kongress.

Kongresā paredzēts ievēlēt LPS priekšsēdi un viņa vietniekus, kā arī LPS Revīzijas komisiju. LPS 20.kongresam ir sagatavoti rezolūciju projekti «Par krīzes pārvarēšanas programmu» un «Par veselības aprūpi kā valsts prioritāti krīzes situācijā».

Pēc kongresa ir paredzēts sasaukt arī LPS domes sēdi. Saistībā ar vietējo pašvaldību apvienošanu LPS domei ir nepieciešams vienoties par turpmāko kārtību pašvaldību vadītāju pārstāvniecībai Eiropas Savienības Reģionu komitejā un Eiropas Padomes Vietējo un reģionālo pašvaldību kongresā.

LPS ir biedrība, kas uz brīvprātības principiem apvieno republikas pilsētu un novadu pašvaldības. Latvijas Pašvaldību savienība dibināta 1991.gada 15.decembrī.