Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

PS aicina nodokļus padarīt taisnīgākus

Partija «Pilsoniskā savienība» (PS) ir pārliecināta, ka ir risinājumi, kas ļauj izpildīt nodomu vēstulē Starptautiskajam Valūtas fondam solīto nodokļu apjoma pieaugumu, saņemt starptautisko aizdevumu, vienlaikus neuzliekot pārāk lielu maksājumu slogu vidēji turīgiem un mazturīgiem Latvijas iedzīvotājiem, portālu «Apollo» informēja partijas konsultante Sallija Benfelde.

PS priekšsēdētājs Ģirts Valdis Kristovskis norāda: «Mūsu partija uzskata, ka nepieciešamos ienākumus ekonomikas stabilizācijai iedzīvotāju ienākuma nodokļu jomā iespējams sasniegt, apliekot ar progresīvu iedzīvotāju ienākuma nodokli tikai visus summāros iedzīvotāju gada ienākumus. Turpretī nekustamā īpašuma nodokļa jomā par pamatu nodokļa atlaides aprēķinam būtu jāņem nevis platība, bet dzīvokļa kadastra vērtība. Turklāt neapliekamais minimums ir attiecināms tikai uz pašapdzīvoto īpašumu.» 

PS atgādina, ka pasākumi pašreiz sagatavotajos projektos par nodokļu ieņēmumiem nekustamā īpašuma un iedzīvotāju ienākuma nodokļa jomā nenodrošina visu vajadzīgo ienākumu apjomu. Tas nozīmē, ka no nākamā gada 1. janvāra var nākties paaugstināt PVN pamatlikmi, uzsver partija. Savukārt iedzīvotājiem, kuriem mēneša ienākumi pārsniedz 500 latus, nāksies piemērot progresīvu ienākuma nodokļa sistēmu, atzīmē PS. Diemžēl palielinātais nodokļu apjoms vissmagāk gulsies uz vidēji turīgo un mazāk turīgo iedzīvotāju pleciem.

Konkrētus priekšlikumus par IIN likmju skalām (un to fiskālo ietekmi) var izstrādāt, balstoties uz datiem, kas ir tikai Finanšu ministrijas rīcībā. Tāpēc PS aicina Finanšu ministriju sagatavot vairākus IIN likmju skalas variantus un aprēķināt to fiskālo ietekmi. Tikai pēc iepazīšanās ar šīm aplēsēm būs iespējams pieņemt politiski un valstiski atbildīgu lēmumu par izmaiņām nodokļu sistēmā.

PS uzskata, ka sociālo stabilitāti valstī ir iespējams saglabāt, tikai solidāri sadalot nodokļu slogu. Turīgākajiem iedzīvotājiem, kas saņem vislielākās algas, lielas dividendes un depozītu augļus, no visiem ienākumiem ir jāmaksā ienākuma nodoklis, kura skalai jābūt taisnīgākai, nekā līdz šim, uzskata PS. No vislielākajiem ienākumiem ir jāmaksā lielāks nodoklis.