Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Sabiedrībā zināmi cilvēki aicina iedzīvotājus apliecināt pilsoniskumu

Paziņojumā, kuru parakstījuši vairāki sabiedrībā zināmi cilvēki, izteikts aicinājums Latvijas pilsoņiem «apliecināt savu pilsoniskumu», apvienojoties savu interešu un vērtību pārstāvniecībai, veidojot organizācijas un tīklus, kā arī piedaloties politisko partiju darbā.

Aicinājumu parakstījuši gan politiķi, gan sabiedriski darboņi — «Sabiedrības par atklātību Delna» vadītāja Lolita Čigāne, eiroparlamentāriete Sandra Kalniete, premjers Valdis Dombrovskis, politiķis Ģirts Valdis Kristovskis, bijusī laikraksta «Diena» galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte, finanšu ministrs Einars Repše, Latvijas un Amerikas finanšu foruma vadītājs Aivis Ronis, Pasaules Dabas fonda direktors Uģis Rotbergs, uzņēmējs Brunis Rubess, Saeimas deputāts Aigars Štokenbergs, Latvijas Universitātes profesors Tālis Tisenkopfs, finanšu eksperte Ingrīda Blūma, rakstniece Anna Žīgure un Vītolu fonda dibinātājs Vilis Vītols.

«Latvijas valsts nākotnei mūsu savstarpējā sadarbība un atbalsts pašlaik ir tikpat svarīgs kā neatkarības cīņā pirms divdesmit gadiem. Ekonomiskā krīze ir nopietns pārbaudījums, tāpēc mums jāspēj saliedēties un pārvarēt dziļā krituma sekas,» teikts paziņojumā.

«Atceroties vēsturisko Baltijas ceļu, mēs aicinām pilsoņus līdzdarboties savas valsts dzīvē tāpat, kā mēs to darījām pirms divdesmit gadiem. Mēs aicinām sākt šo iesaisti ar savu apkaimi, darba vietām, mūsu bērnu skolām un vietējām pašvaldībām,» uzsver sabiedrībā zināmie cilvēki.

«Mēs aicinām apliecināt savu pilsoniskumu ne tikai vēlēšanās un balsojumos, bet arī ikdienā, izvērtējot savu ievēlēto priekšstāvju darbu un prasot no viņiem atbildību. Valsts esam mēs — pilsoņi, kuriem rūp Latvijas nākotne un kuri ir gatavi ziedot savu laiku un spēkus kopuma labumam,» norādīts paziņojumā.