Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bijušais omonietis Mihailovs tiesā noliedz dalību Medininku traģēdijā

Bijušais omonietis Konstantīns Mihailovs jeb Konstantīns Ņikuļins piektdien Lietuvas apelācijas tiesā noliedzis savu dalību 1991.gadā notikušajā Medininku slaktiņā, kas prasīja septiņu Lietuvas robežsargu un muitnieku dzīvību.

Viņš paudis viedokli, ka apcietinājumā tiek turēts nepamatoti, lūdzot tiesu atcelt jūlija beigās pasludināto Viļņas apgabala tiesas lēmumu pagarināt viņa apcietinājuma termiņu uz vēl trim mēnešiem, un aicinājis atbrīvot viņu tiesas zālē.

«Viss, kas ar mani notiek, man kā vienkāršam cilvēkam šķiet kā politiska spēle, jo tie nav vienīgi skaļi vārdi - es tiešām atrodos šajā situācijā. Tā var notikt vienīgi filmā, taču tas notiek ar mani. Jā, es biju omonietis, jā, tobrīd biju Lietuvā, bet šos noziegumus neesmu izdarījis,» apgalvojis apsūdzētais.

Pēc Mihailova vārdiem, nav nekādu faktu, kuri apliecinātu viņam izvirzītās apsūdzības. «Nav nekā konkrēta, nekādu faktu, man nav saprotams, kāpēc es šeit esmu arestēts. Lietuvas cietumā tiek turēts pilnīgi nevainīgs cilvēks. Noilgums jau sen pagājis,» viņš piebildis.

Mihailova advokāts Arūns Marcinkevičs norādījis, ka viņa aizstāvamajam tikusi liegta iespēja zvanīt tuviniekiem un tikties ar ciemos atbraukušo sievu, lai gan tiesnese šādu atļauju devusi. Viņš arī apgalvojis, ka apsūdzētā advokāti jau saņēmuši brīdinājuma zvanus.

Valsts apsūdzības uzturētājs Sauļus Versecks savukārt paskaidrojis, ka apelācijas tiesa neizskata jautājumu par Mihailova vainu, un paudis pārliecību, ka Viļņas apgabala tiesas lēmums pagarināt viņa apcietinājuma termiņu ir pamatots.

Apelācijas tiesa spriedumu gatavojas pasludināt otrdien.

Pirms tam apsūdzētais pieprasīja nomainīt Apelācijas tiesas tiesnesi, kas izskata šo jautājumu, taču viņa prasība netika izpildīta.

Tiesas sēdē Mihailovs arī paziņoja, ka Lietuvas prezidentes Daļas Grībauskaites publiskais paziņojums par Medininku lietu uzskatāms par spiediena izdarīšanu uz tiesām, kas šā iemesla dēļ nevarot būt objektīvas.

Jūlija beigās prezidente piedalījās traģēdijas gadadienas atcerē Medininku robežkontroles punktā un uzsvēra, ka nepabeigtā Medininku lieta uzskatāma par Lietuvas goda un cieņas jautājumu.

Jau ziņots, ka Mihailovam izvirzītas apsūdzības septiņu Lietuvas policijas un muitas darbinieku nogalināšanā un mēģinājumā nogalināt vēl vienu muitnieku 1991.gada 31.jūlija naktī notikušajā uzbrukumā Medininku robežkontroles punktam.

Notiesāšanas gadījumā viņam draud brīvības atņemšana uz laiku no pieciem līdz divdesmit gadiem vai mūža ieslodzījums.

1967.gadā dzimušais Mihailovs, kas jau notiesāts par pretvalstisku darbību Latvijā, pērn janvāra beigās tika izdots Lietuvai. Viņa lietas izskatīšanu Ģenerālprokuratūra pabeidza janvārī.

Latvijā Konstantīnam Ņikuļinam bija izdota pase uz Latvijas pilsoņa Konstantīna Mihailova vārda, jo viņam tika piemērota procesuālā aizsardzība Valsts ieņēmumu dienesta Ludzas rajona nodaļas vadītāja Vjačeslava Liscova slepkavības lietā. Tomēr Latvijas Augstākās tiesas Krimināllietu tiesu palāta nolēma atļaut izdot Mihailovu Lietuvai.

Rīgas apgabaltiesa 2004.gada oktobrī Mihailovam piesprieda brīvības atņemšanu uz diviem ar pusi gadiem nosacīti ar pārbaudes laiku uz diviem gadiem.

Saskaņā ar apsūdzību Mihailovs kā OMON darbinieks piedalījies vairākos uzbrukumos cilvēkiem uz Vecmīlgrāvja tilta, Iekšlietu ministrijas (IeM) ieņemšanā, uzbrukumos trim muitas punktiem uz Latvijas un Lietuvas robežas, Latvijas Televīzijas ēkai, Minskas Milicijas skolas filiālei Rīgā, IeM Mācību centram Dubultos u.c.