Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Daugavas krastmalā uz Rīgas svētkiem pulcējas simtiem cilvēku

Šorīt, jau no paša rīta, 11.novembra krastmalā, kas Rīgas svētku laikā pārtapusi par Lielo ēdamielu, pulcējas simtiem cilvēku, novēroja aģentūra LETA.

Visas ielas garumā tirgotāji piedāvā dažādus ēdienus - ceptus kartupeļus, šašliku, dārzeņu salātus, alu, smalkmaizītes, kā arī dažādus Latvijā ražotus sierus. Pieejams arī daudzveidīgs maizes piedāvājums, turklāt maiznīca «Lāči» uz vietas cep siltus pīrādziņus. Savukārt garšvielu mīļotāji var izvēlēties kādu no Latvijā ražotajām ēdienu piedevām.

Tāpat iespējams iegādāties arī dažādas zāļu tējas un ārstniecības augus.

Krastmalā iespējams iegādāties ne tikai ēdamlietas, bet arī dažādus amatnieku ražojumus - linu masāžas dvieļus, griķu spilvenus, Limbažu «Tīnes» ražoto dziju, segas, spilvenus un citas mājas tekstila lietas.

11.novembra krastmalā notiek arī vairākas sporta aktivitātes - speciāli izveidotu rampu aizņēmuši skeitbordisti, cīnās spēkavīri, bet Daugavā pirms gaidāmajām sacensībām un paraugdemonstrējumiem jau trenējas ūdensmotociklisti.

Kā ziņots, šodien turpinās Rīgas svētki 2009, kuru laikā kopumā notiks vairāk nekā 60 dažādi pasākumi galvaspilsētas dārzos un parkos.

11.novembra krastmalā visu dienu būs dažādas aktivitātes gan bērniem, gan pieaugušajiem. Jau tradicionāli varēs vērot retro automobiļu parādi. Uz lielās skatuves uzstāsies LNT šova «Latvijas zelta talanti» dalībnieki, kā arī Argentīnas tango un salsas profesionāļi, ar kuriem kopā ikviens varēs apgūt dejas soļus.

Kā ik gadu, būs arī sporta pasākumi dažādām gaumēm, tradicionālās pašdarināto transporta līdzekļu sacensības «Cartoon rallijs 2009», ūdens motociklu sacensības un paraugdemonstrējumi Daugavā «Rīgas ūdens svētku» laikā.

Pēc grupas «Iļģi», Aišas, Lienes Šomases un Jāņa Ērgļa uzstāšanās svētku galvenajā koncertā vakara kulminācijā varēs vērot tradicionālās Rīgas svētku uguņotāju sacensības.

Šodien Rīgas svētkos līdz ar tradicionālajiem pasākumiem 11.novembra krastmalā svētku viesi plkst.20.14 aicināti piedalīties vēl nebijušā akcijā «Pilsēta - orķestris» un iesaistīties instalācijas «Labo nodomu koks» veidošanā.

Rīgas svētku laikā iecerētajā akcijā «Pilsēta orķestris», izmantojot jebkuru sitaminstrumentu vai arī mājās atrodamus skanošus sadzīves priekšmetus, varēs piedalīties ikviens. Svētku viesi aicināti ierasties 11.novembra krastmalā ap plkst.19.45, lai sarīkotu ģenerālmēģinājumu kopējam priekšnesumam. Akcijas dalībniekiem apģērbā vēlams izmantot dzeltenu, zaļu, sarkanu vai zilu krāsu, jo iecerēts pēc krāsām izveidot četras grupas, kuras vadīs mūziķi - Aisha, Liene Šomase, Andris Ērglis un grupas «Iļģi» soliste Ilga Reizniece, kas pēc akcijas «Pilsēta - orķestris» apmeklētājus priecēs ar populārām kompozīcijām Lielajā svētku koncertā.

Visu dienu pilsētas svētku viesi aicināti iesaistīties «Labo nodomu koka» veidošanā starp Daugavas un Poļu gāti. «Labo nodomu koks» ir instalācija, ko mākslinieku vadībā veidos paši pilsētnieki un kas taps, izmantojot tukšās PET pudeles. Piedaloties akcijā, katrs dalībnieks simboliski nobalsos par saprātīgu planētas, valsts un pilsētas vides veidošanu.

Pēc pilsētas mēra Nila Ušakova (SC) uzrunas rīdziniekiem un pilsētas viesiem plkst.21.55 gaidāma Rīgas svētku kulminācija - skatītāju vērtējumam tiks nodoti deviņi uguņotāju priekšnesumi, kas pilsētas svētku vēsturē ir līdz šim lielākais priekšnesumu skaits uguņotāju sacensībās. Katrs dalībnieks sniegs vismaz pusotru minūti garu muzikālu pirotehnikas priekšnesumu. Sacensību uzvarētāju noteiks skatītāji 11.novembra krastmalā un pie televīzijas ekrāniem, sūtot ne vairāk kā piecas īsziņas no viena telefona.

Rīgas svētkus organizē Rīgas domes Kultūras departaments sadarbībā ar 48 pasākumu rīkotājiem. Rīgas domes līdzfinansējums Rīgas svētkiem ir 90 000 latu. Lielāko daļu pasākuma budžeta veido sponsoru, pasākumu atbalstītāju un sadarbības partneru finansējums.