Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kaktiņš: Latvijas politikas fenomens - iedzīvotāji uz vēlēšanām vēlas nesašmucētas partijas

Latvijas politikā ir novērots fenomens, ka iedzīvotāji uz Saeimas vēlēšanām vēlas redzēt jaunas partijas, kas nav sašmucējušās un bijušas pie varas.

Tā intervijā aģentūras BNS biznesa informācijas portālam «Baltic Business Service» sacīja sociologs Arnis Kaktiņš.

«Latvijā ir novērots fenomens, ka uz katrām vēlēšanām cilvēki vēlas redzēt jaunas partijas, kas nav sašmucējušās un bijušas pie varas. Uz šīm pašvaldības vēlēšanām bija vairāki jauni piedāvājumi Rīgā, un uzskatāmi varēja redzēt, ka tandēmam Kalniete/Kristovskis veicās daudz labāk par Štokenbergu/Pabriku. Taču, kas notiks Saeimas vēlēšanās, patlaban vēl grūti spriest, jo «jauni un svaigi» šie politiskie spēki bija uz pašvaldību vēlēšanām, un tās ir aizvadītas,» klāstīja sociologs.

Pēc viņa domām, uz Saeimas vēlēšanām šīm partijām jau būs grūtāk sevi pārdot kā «jaunām un svaigām». «Tas sarežģī šo partiju situāciju. Var jau būt, ka «Sabiedrība citai politikai» būs nedaudz citā situācijā, jo viņi var būt «jauni un svaigi» kaut vai tāpēc, ka joprojām nav tikuši ne pie kādas varas,» pārdomās dalījās Kaktiņš.