Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

SCP neplāno mainīt savu ideoloģisko nostāju

Partija «Sabiedrība citai politikai», iesaistoties jaunajā vēlēšanu apvienībā kopā ar partiju «Jaunais laiks» (JL) un «Pilsoniskā savienība» (PS) neplāno mainīt savu ideoloģisko nostāju un arī turpmāk palikšot centriski kreisa, aģentūrai LETA uzsvēra partijas līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs.

Viņš uzsvēra, ka Latvijas ultralabējām partijām vajadzētu kļūt centriskākām, jo tikai tā «mēs varam tuvināties Eiropas līmeņa labklājības valstīm». Viņaprāt, būtu nepieciešama lielāka valsts iejaukšanās nodokļu pārdalē par labu veselības aprūpei un izglītībai.

Jau ziņots ka pirmdien, 24.augustā, plānots visu trīs minēto partiju pārstāvju kopīgs paziņojums par jaunveidojamās vēlēšanu apvienības izveidošanu. Štokenbergs norādīja, ka pagaidām vēl nav zināms, kāds varētu būt apvienības nosaukums, un kad tā varētu tikt izveidota, jo līdz tam visām partijām vēl ejams garš ceļš.

Preses konference par vēlmi izveidot kopīgu apvienību paredzēta plkst.15 Jēkaba ielā, «Roberta grāmatnīcā».

Kā ziņots, trīs Saeimā pārstāvētās partijas - JL, PS un SCP panākušas vienošanos par spēku konsolidēšanu kopīgas apvienības izveidošanai uz nākamgad paredzētajām Saeimas vēlēšanām.

Kā aģentūrai LETA sacīja JL priekšsēdētāja Solvita Āboltiņa, jaunās apvienības mērķis būs «godīga valsts pārvalde, godīga, atklāta un profesionāla politika».

Āboltiņa prognozēja, ka apvienību varētu reģistrēt februārī vai martā, jo līdz tam katrai partijai minētais jautājums vēl jāskata kongresā, kā arī jāizstrādā vairāki sadarbības dokumenti. Āboltiņa pieļāva, ka apvienību varētu vadīt vairāki līdzpriekšsēdētāji.

Jaunveidojamā apvienība būs atvērta, un netiek izslēgts, ka tai varētu pievienoties arī vēl kāda cita partija.

SCP līdzpriekšsēdētājs Aigars Štokenbergs neslēpa, ka apvienība būs pretstats «Šlesera-Ušakova blokam».

PS valdes loceklis Kārlis Šadurskis aģentūrai LETA uzsvēra, ka šobrīd vajadzīgs viens liels politiskais spēks, kas apvienotu labējās partijas. «Visi saprot, ka ceļš uz apvienības izveidošanu nav viegls. Lielākās rūpes rada detaļas, pie kurām vēl tiek strādāts,» sacīja Šadurskis.

JL Rīgas domes frakcijas vadītājs Edgars Jaunups iepriekš Latvijas Radio pieļāva, ka partiju apvienībai varētu būt divi līdzpriekšsēdētāji, tomēr «par personālijām ir dažādi modeļi». «Iesaistītajām partijām ir ļoti spēcīgi līderi, kas bauda sabiedrības uzticību, un ir labi startējuši vēlēšanās,» sacīja Jaunups, gan norādot, ka partijai «būs atvērtas durvis» arī cilvēkiem, kas patlaban nav iesaistīti aktīvajā politikā.

Jaunups gan tieši neatbildēja uz jautājumu, vai starp apvienības līderiem varētu būt bijusī laikraksta «Diena» galvenā redaktore Sarmīte Ēlerte un bijušais «Latvijas Krājbankas» vadītājs Mārtiņš Bondars.