Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers novēl nepadoties valdošajam noskaņojumam

«Kopš Baltijas ceļa laikiem brīvībā ir uzaugusi jauna paaudze, kura drīz uzņemsies savu daļu atbildības par norisēm sabiedrībā. Novēlu tai nepadoties šobrīd ikdienā valdošajam noskaņojumam, bet gan ar godīgumu un zināšanām celt savu valsti!» par godu «Baltijas ceļa» 20. gadadienai uzrunā Viļņā, Katedrāles laukumā svētdien sacīja Latvijas premjerministrs Valdis Dombrovskis.

Viņš novēlēja Baltijas valstīm arī turpmāk būt labiem kaimiņiem, uzticamiem draugiem un ciešiem sabiedrotajiem, portālu «Apollo»  informēja Valsts kancelejas Komunikācijas departamentā.

Premjers uzrunā arī norādīja, ka Igaunija un Lietuva ir ne vien Latvijas ģeogrāfiski tuvākie kaimiņi, bet arī garīgi tuvākās valstis.

«Jūs vislabāk izprotat mūsu priekus un bēdas, tāpat kā mēs jūsējās. Tādēļ priecājos par iespēju šodien būt kopā ar Latvijas tuvākajiem sabiedrotajiem, tāpat kā pirms 20 gadiem sadevāmies rokās Baltijas ceļā,» sacīja Dombrovskis.

Viņš atgādināja, ka pirms 20 gadiem okupētās Latvijas, Lietuvas un Igaunijas iedzīvotājiem vairs nebija ko zaudēt. Bet tagad ir ko zaudēt, un tāpēc kopīgiem spēkiem ir jācenšas nosargāt sasniegto un nostāties uz pareizā ceļa nākamajiem 20 gadiem.

«Pirms 20 gadiem daudzi neticēja Baltijas valstu neatkarības iespējamībai, tomēr brīnums notika. Tagad, kad mūsu liktenis ir mūsu pašu rokās, kad esam brīvas, neatkarīgas valstis Eiropas Savienības un NATO, mēs nedrīkstam nolaist rokas. Ticēsim, ka kopīgiem spēkiem varam pārvarēt pašreizējās grūtības. Pierādīsim, ka esam sīksti. Mācīsimies no pieredzes, pārņemsim labāko viens no otra,» viņš aicināja.