Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Garkalnes pašvaldībā algas šogad palielinātas par 55%

Lai arī 2008. gada 12. decembrī pieņemtais normatīvais akts noteica samazināt atlīdzībai paredzēto finansējumu, Garkalnes novada domes vadība ar 2009. gada 1. janvāri darbiniekiem amatalgas palielinājusi vidēji par 55,02%, atklāts Valsts kontroles (VK) revīzijā. Tāpat pašvaldība tērējusi tūkstošiem latu dažādos šaubīgos darījumos.

Pašvaldība nav ievērojusi vienlīdzīgu pieeju, samazinot izdevumus atlīdzībai, jo izdevumu samazinājums administrācijai bijis trīs reizes mazāks nekā pārējām pašvaldības iestādēm, portālu «Apollo» informēja VK.

VK arī norāda, ka domes rīcība ar pašvaldības līdzekļiem nav bijusi mērķtiecīga, lietderīga un atbilstoša normatīvo aktu prasībām, tos ieguldot Berģu pamatskolas sporta laukuma izbūvē 84 582 latu apmērā, kā arī apmaksājot degvielas izdevumus 46 941 lata apmērā. Kopumā VK revidenti neguva pārliecību, ka veikti būvniecības darbi 127 389 latu apmērā.

Dome veikusi nepamatotu samaksu 6272 latu apmērā par neveiktiem darbiem ūdens ņemšanas vietas izbūvei ārējās ugunsdzēsības vajadzībām un pirmsskolas izglītības iestādes «Skudriņas» rekonstrukcijai, uzsver VK.

Tāpat revidenti konstatējuši, ka uzklātais bruģis Garkalnes pamatskolas teritorijā ir par 158 kvadrātmetru mazākā platībā, nekā uzrādīts darbu pieņemšanas un nodošanas aktos. Iztrūkstošais bruģis bijis 1952 latu vērts. Vēlāk būvvaldes vadītājs skaidrojis, ka neuzklātais bruģis ir sakrauts un novietots Garkalnes pamatskolas teritorijā, taču pēc pārbaudes veikšanas VK revidenti nav guvuši pārliecību, ka uzrādītais bruģis šajā vietā atrodas trīs gadus.

Revīzijā arī konstatēts, ka darba tiesisko attiecību nodrošināšana neatbilst normatīvo aktu prasībām, jo ne visos gadījumos ir noslēgti darba līgumi un noteikti amata pienākumi, ar darbiniekiem nav noslēgtas papildu vienošanās par izmaiņām amatalgas likmē, nav veikti darba algas aprēķini un izmaksas atbilstoši darba līgumam, kā arī nav nodrošināta darbinieku savlaicīga informēšana par izmaiņām tajos.

Revīzija «Garkalnes novada domes administratīvo izdevumu plānošanas un izlietošanas atbilstība normatīvo aktu prasībām» veikta par laika posmu no 2008. gada 1. janvāra līdz 2009. gada 30. aprīlim, kā arī veiktas atsevišķu projektu, kas realizēti laika posmā no 2006. līdz 2009. gadam, izpildes faktiskās pārbaudes.