Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Valsts prezidents tiekas ar ārzemju latviešu jauniešiem

Valsts prezidents Valdis Zatlers pirmdien tikās ar Amerikas latviešu apvienības rīkotās jauniešu izglītības programmas «Sveika, Latvija» dalībniekiem, kā arī Rēzeknes novada Dekšāru pamatskolas un  Skrundas 1.vidusskolas skolēniem, pie kuriem sava Latvijas ceļojuma laikā viesojās «Sveika, Latvija» dalībnieki.

Valsts prezidents pauda cerību, ka pēc pieredzētā Latvijā un daudzo novadu apmeklējuma jaunieši ieguvuši sajūtu, ka viņi ir daļa no Latvijas, un ka šī sajūta nekad nezudīs. Tā portālam «Apollo» pavēstīja Prezidenta preses dienestā.

Projekta «Sveika, Latvija» dalībnieki ir ASV, Kanādas un Austrālijas latvieši, kuriem ir dota iespēja divas nedēļas vasarā apciemot savu vecāku un vecvecāku dzimteni. Skolēni paralēli mācībām Amerikas, Kanādas un Austrālijas skolās sestdienās apmeklē latviešu skolas, kur mācās Latvijas vēsturi un tradīcijas. Veiksmīgi pabeidzot latviešu skolas 8.klasi, jauniešiem tiek dota iespēja atbraukt uz Latviju.