Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

JL, PS un SCP apvienojas pret «veco politiku» [+foto]

Pirmdien partijas «Jaunais laiks» (JL), «Pilsoniskā savienība» (PS) un «Sabiedrība citai politikai» (SCP) parakstīja paziņojumu, apņemoties kopīgi startēt nākamajās Saeimas vēlēšanās. Partiju pārstāvji norādīja, ka apvienojas pret to politiku, kas Latvijā valdījusi kopš valstiskās neatkarības atjaunošanas.

Paziņojumā norādīts, ka partijas «apņemas sākt Latvijas politisko un sabiedrisko spēku saliedēšanu, balstoties uz kopējām vērtībām, kopēju pārmaiņu programmu un vienotu organizāciju».

Tāpat partijas apņemas apvienībā iesaistīt «kompetentus dažādu nozaru ekspertus, kā arī sabiedriskos darbiniekus un lietpratējus, kuri bauda uzticību sabiedrībā un atbalsta mūsu [PS, JL un SCP] kopīgās vērtības, un kuriem ir svarīgas demokrātiskas pārmaiņas Latvijā».

Paziņojumu parakstīja partiju priekšsēdētāji – Solvita Āboltiņa (JL), Aigars Štokenbergs (SCP) un Ģirts Valdis Kristovskis (PS).

Āboltiņa žurnālistiem norādīja, ka partijas apvienojas, jo «spēks ir vienotībā».

Savukārt Štokenbergs uzsvēra, ka Latvijā ir dziļa politiskā un ekonomiskā krīze. «Ir pienākusi tā robežšķirtne, kad Latvijas pilsoņiem nāksies izvēlēties starp godīgu un kompetentu politiku un to politiku, kāda Latvijā līdz šim tikusi demonstrēta pēc neatkarības atgūšanas,» uzsvēra Štokenbergs.

Partiju pārstāvji gan atzina, ka trīs politisko spēku uzskatos ir arī atšķirības. Kristovskis teica, ka lielākā nevienprātība esot par vērtībām un principiem ekonomikas jomā. Savukārt Āboltiņa uzsvēra, ka «svarīgi atrast nevis to, kas šķir, bet to, kas vieno». 

Āboltiņa norādīja, ka apvienībā varētu iesaistīties arī dažādas reģionālās partijas. Savukārt Štokenbergs teica, ka bijušas sarunas arī ar apvienību «Tēvzemei un brīvībai»/LNNK un Latvijas Sociāldemokrātisko strādnieku partiju. SCP līderim esot simpātiska «tēvzemiešu» ekonomiskā programma.