Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divos avionegadījumos Vācijā seši bojāgājušie

Bādenes-Virtembergas federālajā zemē, Vācijā, svētdien divos avionegadījumos dzīvību zaudējuši seši cilvēki, vēstī interneta medijs «thelocal.de».

Incidentus jau sākušas izmeklēt federālās aviācijas drošības institūcijas.

Ellvangenes lidlauka aviosvētku laikā, saskrienoties lidmašīnai «Cessna» un helikopteram, dzīvību zaudēja četri cilvēki. Vēl divi cilvēki gāja bojā ultravieglas lidmašīnas avārijā netālu no Fronreitas.

Ellvangenē «Cessna 172» modeļa lidmašīna un helikopters R-44 saskrējušies brīdī, kad abi lidaparāti gatavojušies piezemēties, paskaidroja izmeklētāji.

Negadījums relatīvi nelielā augstumā noticis plkst.15.20 (pēc vietējā laika; plkst.16.20 pēc Latvijas laika), pāris simtu metru attālumā no svētku norises vietas, tomēr neviens svētku dalībnieks nav bijis pakļauts riskam, norādīja policijā.

Helikopters nogāzies kādus 500 metrus no nosēšanās joslas un aizdedzies. «Cessna» pirms ietriekšanās zemē paspējusi nolidot nedaudz tālāk.

Kāds aculiecinieks stāstīja, ka bijis sadursmei ļoti tuvu, bet tad lidaparāti pazuduši no viņa redzesloka, un viņš dzirdējis vien skaļu sprādzienu.

Dzīvību zaudējuši visi cilvēki, kas atradās helikopterā. Eksplozijā viņi tik smagi apdeguši, ka izmeklētājiem viņus vēl nav izdevies identificēt. «Cessna» pilots guvis smagas traumas.

Abi lidaparāti piedalījās aviosvētku pasākumos. Helikopters vizināja virs apkārtnes interesentus, bet lidmašīna atgriezās lidlaukā, gaisā izmetusi izpletņlēcējus.

Vēl pirms šī negadījuma plkst.14.35 (pēc vietējā laika; plkst.15.35 pēc Latvijas laika) netālu Fronreitas avarēja ultraviegla lidmašīna, laupot dzīvību tās pilotam un pasažierim. Šis lidaparāts gaisā salūzis vairākos gabalos tikai dažas minūtes pēc pacelšanās no Bergas lidlauka. Lidmašīnas atlūzas izmētātas viena kilometra rādiusā.

Varasiestādes ir neziņā par šīs avārijas iemeslu, jo abi lidmašīnā braukušie cilvēki bija pieredzējuši piloti ar vairāku gadu stāžu. Pirms ultravieglās lidmašīnas salūšanas sprādziens nav ticis dzirdēts.