Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ģimenes ārsti negrib strādāt vairāk par mazāku algu

Aptuveni 200 ģimenes ārstu joprojām nav pārslēguši līgumu ar Veselības obligātās apdrošināšanas valsts aģentūru (VOAVA), kas papildus paredz pacientu pieņemšanu sestdienās, raksta «Neatkarīgā».

Šobrīd pat profesionālajā mediķu vidē ģimenes ārstu nostāja brīdī, kad finanšu samazinājumi medicīnai ir ievērojami, valda neizpratne par vienas mediķu grupas centieniem piemērot sev izņēmuma statusu.

Tikmēr Veselības ministrijas pārstāvji ar bažām gaida gada nogali, kad primārajā veselības aprūpē ar mediķiem no jauna būs jāpārslēdz līgumi. Bet paši ģimenes ārsti uzsver – ņemot vērā problēmas ar nokļūšanu pie citiem ārstiem un ārstēšanos slimnīcās, viņiem slodze jau tā ir pieaugusi, tāpēc nevarot piekrist tam, ka darba stundas palielina vēl vairāk, vienlaikus samazinot finansējumu.

«Mums vienīgajiem ir uzlikti papildu pienākumi, noņemot finansējumu,» situāciju skaidro Lauku ģimenes ārstu asociācijas vadītāja Līga Kozlovska. Pacientu ir daudz, turklāt vienas vizītes ilgums palielinājies, jo, ņemot vērā situāciju medicīnā – augstās pacientu iemaksas un slimnīcu darba ierobežošanu –, cilvēki pie ģimenes ārstiem tagad nāk ar sarežģītākām problēmām

Savukārt VOAVA norāda, ka, neparakstot līguma grozījumus, valsts sniegtos pakalpojumus ir tiesīga apmaksāt tikai 75% apmērā.