Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Segliņš: premjers maldinājis ministrus un sabiedrību

Saistībā ar jūlija beigās valdības parakstīto nodomu protokolu Starptautiskajam valūtas fondam (SVF), tieslietu ministrs un Tautas partijas līderis Mareks Segliņš jūtas kā apkrāpts.

Intervijā laikrakstam «Čas» Segliņš stāsta, ka toreiz premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL) un finanšu ministrs Einars Repše (JL) uzstājuši, ka nodomu protokols jāparaksta nekavējoties, citādi valstij draudot bankrots.

Taču līdz pat šim brīdim valūtas fonds joprojām nav izskatījis jautājumu par kredīta piešķiršanu Latvijai un šis jautājums pat nav iekļauts valūtas fonda valdes nākamajā sēdē.

«Bet tas nozīmē, ka premjers un finanšu ministrs ir maldinājuši pārējos ministrus, politiķus, žurnālistus un visu sabiedrību. Un tie bija vainu apzināti meli vai arī nekompetence,» saka Segliņš.

Viņš atzīst, ka Tautas partija ir pakļāvusies spiedienam un parakstījuši šo dokumentu. Taču Segliņš personīgi jūtas apkrāpts, taču apmānīts ir ne tikai viņš, bet gan visi.

Pagaidām vēl SVF noteikumi ir slepeni, taču Tautas partija vēlas, lai tiktu sasaukta Saeimas ārkārtas sēde, kurā atklāti apspriest visus jautājumus. «Nu nevar valdība neinformēt parlamentu par saviem lēmumiem,» norāda politiķis.

Viņš atgādina, ka Latvija joprojām ir parlamentāra republika un tas nozīmē, ka valdībai ir jāatskaitās Saeimas deputātiem, savukārt Saeima pārstāv visu tautu.

«Tieši tāpēc mēs vēlamies caur Saeimu atslepenot šo vienošanos, jo tajā uzskaitītos pienākumus būs jāpilda visiem, turklāt vairāku gadu garumā,» skaidro ministrs.