Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šķēle: tā visa ir plika <i>dirš**a</i>

Latvijas vīriešu basketbola izlases spēlētājs Armands Šķēle intervijā žurnālā «Klubs» pastāstījis par naudas pelnīšanu basketbola laukumā, kā arī atzinis, ka pirms spēlēm lietojis alkoholu.

Šķēle, kurš aizvadīto sezonu pavadīja Latvijas vicečempionu klubā «Barons/LMT», nav nopelnījis miljonu, kā iepriekš presē tika minēts. Vairāki ziņu avoti rakstīja, ka basketbolists par trīs gadu līgumu saņems miljonu, taču šādu summu spēlētājs nav saņēmis.

«Lielais līgums bija uz trīs gadiem, taču klubs to pēc gadu ilgas sadarbības lauza ar pamatojumu, ka nevar vairs atļauties maksāt tādu algu. Tāpēc miljonu nenopelnīju, lai gan to, spēlējot basketbolu, mierīgi var izdarīt,» stāsta sportists.

Basketbolists nenoliedz, ka naudas dēļ būtu gatavs arī spēlēt kādas valsts 2. līgā: «Protams. Spēlētāji parasti spēlē trīs lietu dēļ — vai naudas, vai titulu, vai arī šo abu lietu dēļ. Un katram jāizvēlas, kuru ceļu viņš ies. Tagad vēlos kaut ko vinnēt un esmu gatavs spēlēt par mazāku naudu labākā klubā, nevis par lielu vājākā,» uzsver aizsargs.

Par basketbolistu bieži dzirdēts daudz un dažādu negatīvu runu, un uz jautājumu, vai uzdzīvotāja tēls atbilst patiesībai, Šķēle ieņem neitrālu pozīciju: «Kaut kādā ziņā atbilst. Bet nezinu — visiem patīk atpūsties. Tagad tas ir aizgājis tik tālu, ka mani saukā par uzdzīvotāju, vai spēlēju labi vai slikti. Daudz kas no rakstītā ir izdomāts, vairs tam nepievēršu uzmanību. Arī klubā «Essential» neesmu sen bijis, bet visi pēc inerces mani saista ar to.»

Vairākkārt dzirdēts, ka basketbolisti pirms spēlēm iepriekšējā vakarā ir lietojuši alkoholu. Šķēle to nenoliedz, taču spēlētājs arī uzsver, ka tā nav bijis bieži: «Pirms spēles esmu iedzēris trīs reizes mūžā, parasti daru to pēc mačiem. Bet ir tādas situācijas, kad gadās, un dažreiz tā pat ir labāk — «mīkstāka» rociņa. To pierāda tā pati spēle pret Krieviju — kaut vai nebiju gulējis un piecas stundas nosēdējis policijā, tā bija viena no manām karjeras labākajām spēlēm izlases sastāvā.»

Narkotikas sportistam ir svešas, viņš tās nekad nav lietojis: «Tādas baumas ir tāpēc, ka daudz tusējos. Latvijas Basketbola savienība taču daudzus basketbolistus pārbaudīja un nevienu nenoķēra. Noķerts ir tikai Kambala.»

Izlases spēlētājs arī norāda, ka regulārā runāšana par basketbolistu uzdzīvi ir plika dirš**a. «Tie lielie runātāji, kas te stāsta, ka mēs, basketbolisti, uzdzīvojam pēc spēlēm, nesaprot, ka tad, kad viņi sestdienā brauc atpūsties, mēs ceļamies jau astoņos no rīta un skrienam mežā krosu. To viņi neredz, un viņiem šķiet, ka mums viss ir vienkārši un viegli nācis: pelnām lielu naudu, braukājam ar krutām mašīnām un neko nedarām. Bet to, ka jau no septiņu gadu vecuma man katru dienu ir divi treniņi, viņi nesaprot. Viņi nesaprot, ka viss ir panākts ar lielu neatlaidību un darbu. Tā visa ir dirš**a, kas te par mums notiek. Es nesaprotu tos cilvēkus. Katram jādzīvo sava dzīve, un, ja kādam kaut kas nepatīk, viņš var neskatīties manas spēles. Man to cilvēku ir žēl, lai gan tādiem arī pasaulē jābūt.»