Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izlaidīga dzīve ceļ pašapziņu?

Vēl viena plaši izplatīta kļūda, ko sievietes pieļauj, gatavojoties sākt dzīvi no jauna, ir izlaidīga dzīvošana nolūkā celt pašapziņu.

Sieviete var tiekties pēc vīrieša uzmanības un pieķeršanās tālab, lai justos mīlestības cienīga, it sevišķi tad, ja iepriekšējais partneris bijis pret viņu nevērīgs. Sievietei ir grūti justies apmierinātai ar sevi, ja cilvēks, ar kuru viņa dzīvo kopā, neliekas par viņu ne zinis vai arī uztver kā pašsaprotamu visu, ko viņa dara tā labā. Vēl grūtāk viņai klājas tad, ja uzzina, ka viņas partneris ir iemīlējies vai satiekas ar kādu citu sievieti. Lai no jauna justos izredzēta, sieviete var padoties kārdinājumam un izmantot savu sievišķīgo šarmu, lai iekarotu cita vīrieša uzmanību un mīlestību.

Diemžēl šī pieeja mēdz radīt gluži pretēju efektu. Meklēdama mīlestības avotu ārpus sevis pašas, sieviete apliecina, ka viņas vērtība ir atkarīga no vīrieša uzmanības pierādījumiem un aizraušanās. Lai arī vīrieša romantiskie mīlestības apliecinājumi sievieti uzmundrina, viņai nevajadzētu kļūt emocionāli atkarīgai no vīrieša tādēļ, lai justos šādas pieķeršanās cienīga. Ideālā gadījumā sievietei vispirms vajadzētu iemantot pašcieņu un tikai tad piesaistīt sev vīrieša mīlestību. Ja viņa jutīsies mīlestības cienīga tikai pēc tam, kad būs to ieguvusi, nonāks pārāk lielā atkarībā no vīrieša. Beigsies ar to, ka šī neveselīgā emocionālā atkarība viņam agri vai vēlu apniks, un sieviete atkal jutīsies sāpināta.

Daudz labāk ir, ja sieviete pievēršas lauztās sirds dziedēšanai, nekļūstot atkarīga no vīrieša uzmanības vai mīlestības apliecinājumiem. Gan vīriešiem, gan sievietēm veselīgu partnerattiecību veidošanas pamatā, pirmkārt, ir pašmīla, otrkārt, sajūta, ka viņi ir mīlestības cienīgi. Tikai tad sajutīsim, ka mūs piesaista cilvēks, kurš spēj mums sniegt tādu mīlestību, kādu esam pelnījuši. Ja mums nav savas vērtības apziņas, kļūstam atkarīgi no otra cilvēka mīlestības un atbalsta. Bet, ja mūsu pašapziņa ir labi attīstīta, mēs varam saistīties ar otru cilvēku, nezaudējot veselīgu pašcieņu.

Atrodot laiku, lai izpētītu savas neskaidrās jūtas, mēs atgūstam zaudēto pašcieņu. Ja spējam izjust ne tikai skumjas, bet arī dusmas par to, ka savulaik esam saņēmuši pārāk maz uzmanības, tad automātiski apliecinām savu pašcieņu. Ja mēs kļūstam spējīgi izjust dusmas un pēc tam tās pārvarēt, piedodot savam pāri darītājam, tad esam gatavi no jauna tikties un draudzēties ar pretējo dzimumu. Visefektīvākais veids, kā nostiprināt savu pašcieņu, ir pamatīgi sadziedēt lauzto sirdi. Atrodot laiku, lai pabeigtu jūtu dziedēšanas procesu, mēs savu pašcieņu nostiprināsim daudz veiksmīgāk.