Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Kipras turku dzejnieka darbi latviski

Apgādā «Lietusdārzs» iznācis dzejnieka Fikreta Demirāga dzejoļu krājums «Gaisos tālu medību balsis».

Fikrets Demirāgs ir ievērojams Kipras turku dzejnieks. (Jāatgādina, ka šajā salā ar sarežģīto vēsturi ir arī spēcīga Kipras grieķu literatūra.)

Dzejnieks (dzimis 1940. gadā Kiprā) ir viens no dzejiski spilgtākajiem Kipras turku autoriem. Vienmēr atradies literārās dzīves centrā. Strādājis skolā, rakstījis literatūras un mākslas žurnāliem, bijis kultūras un mākslas lappušu redaktors vairākos laikrakstos. Piedalījies rakstnieku apvienību nodibināšanā un vadīšanā. Ieguvis nozīmīgas balvas. Izdotas 20 dzejoļu grāmatas un trīs izlases. Dzeja tulkota daudzās valodās.

Fikreta Demirāga lirikā spēcīgi un reizē maigi atklājas šīs skaistās salas sarežģītā vēsture un kiprieša kaislīgās jūtas pret dzimteni, savējiem, sievieti. Grieķu un turku samezglotās  attiecības un abu tautu bagātās kultūras dzejnieks atsedz ļoti personiski, līdz ar to pārliecinoši un vienreizēji.

Dzejolis, kas smaržo pēc bazilikiem

Tveicīgas dienas pašā novakarē
piestūmu galdu pie paša loga
lai sajustu vakara vēsmu
ieliku rakstāmmašīnā lapu
bazilika stuburu uzmetu galdā
lai šis dzejolis smaržo pēc bazilikiem

Atdzejotājs Uldis Bērziņš darbu veicis ar lielu mīlestību un iedvesmu.

Šī grāmata vilina vairāk iepazīt salu, tās tautas, literatūru.

Grāmatai elegants un «sulīgs» mākslinieka Alekseja Naumova mākslinieciskais noformējums.