Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zīle: nekāda vienošanās par īpašuma nodokli nav panākta

Lai gan atsevišķi «Jaunā laika» pārstāvji plašsaziņas līdzekļiem likuši saprast, ka pirmdien valdošo partiju koalīcijas sanāksmē panākta vienošanās par vienotas 0,4% nekustamā īpašuma nodokļa likmes piemērošanu visām dzīvojamajām platībām, sākot ar pirmo kvadrātmetru, nekas tamlīdzīgs nav noticis, uzskata apvienības «Tēvzemei un Brīvībai»/LNNK (TB/LNNK) vadītājs Roberts Zīle.

«Ierosinājums neieviest ar nodokli neapliekamo dzīvojamās platības minimumu, visām dzīvojamajām platībām piemērojot vienādu nodokļa likmi, ir vēl neizdevīgāks mazturīgajiem iedzīvotājiem un daudzbērnu ģimenēm nekā iepriekšējā versija par 50 kvadrātmetru ar nodokli neapliekamo slieksni dzīvokļiem un 100 kvadrātmetriem mājām. Jaunā ideja toties ir daudz izdevīgāko lielo un dārgo dzīvokļu un māju īpašniekiem, spekulantiem un bankām, proti, tiem, kuri savulaik pūta nekustamā īpašuma burbuli,» TB/LNNK paziņojumā plašsaziņas līdzekļiem pauž Zīle.

Viņš uzsver, ka «tēvzemieši» nekādā gadījumā nevar atbalstīt šādu ierosinājumu un diezin vai to būtu gatavi atbalstīt arī citi koalīcijas partneri. «Tās, protams, ir «Jaunā laika» pārstāvju — premjera un finanšu ministra — tiesības nākt klajā ar šādu pēkšņu ideju, taču par to diezin vai var tikt panākta kāda vienošanās. Iespējams, «Jaunais laiks» grib rīkoties kā ārsts no vecas anekdotes, kurš piecu cilvēku ģimenei, kas dzīvo vienistabas dzīvoklī, iesaka vēl iegādāties kazu. Kad ģimene, iegādājusies kazu, secina, ka nu jau vispār vairs nav nekādas dzīves, ārsts liek kazu pārdot un tad ar gandarījumu vaicā: nu, vai tad nekļuva vieglāk?»

Kā pirmdien žurnālistiem stāstīja Ministru prezidents Valdis Dombrovskis

Nodokļa likme varētu būt 0,4% vai 0,5% no kadastrālās vērtības.