Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Dombrovskis vaino iepriekšējās valdības, ne sabiedrību

Lai gan tā sauktajos treknajos gados sabiedrībā valdījusi zināma eiforija, Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) smagās ekonomiskās krīzes izraisīšanā vaino iepriekšējās valdības, kas «noteica spēles noteikumus». Premjers arī nepiekrīt Valsts prezidenta Valda Zatlera izteikumiem, ka sabiedrībā iestājies morālais pagrimums.

Intervijā portālam «Apollo» Dombrovskis sacīja: «Protams, nevar noliegt, arī sabiedrībā valdīja zināma eiforija, ka viss ir jauki, ka ekonomiskā izaugsme visu laiku turpināsies. (..) Tomēr te jāatceras, ka valdība lielā mērā nosaka spēles noteikumus. Tas pats pretinflācijas plāns tika pieņemts ar lielu novēlošanos, kad inflācija vairākus gadus bija nekontrolēta. Visi pieņemtie kreditēšanas ierobežojumi arī tika pieņemti ar lielu novēlošanos, kad viss nekustamā īpašuma «burbulis» jau bija attīstījies.»

Laikus vēršoties pret ekonomikas pārkaršanu, nekustamā īpašuma «burbuli» daļēji varēja novērst, uzskata Dombrovskis. «Ja valdība ar savu ekonomisko politiku būtu nevis veicinājusi «burbuli», (..) bet to bremzējusi, tad, protams, krīze tagad būtu vieglāka.»

Premjers gan atzina, ka par Saeimas vēlēšanu rezultātiem ir atbildīgi paši vēlētāji. «Protams, bija zināmi jautājumi saistībā ar «pozitīvisma kampaņām». Tajā pašā laikā tas ir arī jautājums par sabiedrības gatavību sekot līdzi politiskajiem procesiem un balsot nevis par partijām pēc tāda paša principa, kā pērkot veļas pulveri (ko vairāk reklamē — to pērk), bet tiešām vairāk sekot līdzi politiskajiem procesiem.»

Zatlera izteikumus