Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ķenguri Austrālijā ik dienas izraisa neskaitāmas avārijas

Austrālijas pētnieki noskaidrojuši, ka automašīnu sadursmēs ar dzīvniekiem visbīstamākie cilvēkiem ir ķenguri.

Austrālijas ķenguri un to mazākie radinieki valabiji ir bēdīgi slaveni par ieradumu nelaikā uzlēkt uz šosejām, apdraudot ne tikai savu, bet arī autobraucēju dzīvību.

Jaundienvidvelsas štatā veiktajā pētījumā noskaidrots, ka veiklie lēcēji vainīgi 60% dzīvnieku izraisītu autoavāriju, kurās kāds cilvēks gājis bojā, kā arī 40% avāriju, kurās ir kāds cietušais.

Zinātnieku grupas vadītājs Daniels Ramps secinājis, ka ķenguri ir lielāks drauds auto satiksmei nekā suņi, klaiņojoši ganāmpulki vai zirgi. Nereti auto pēc sadursmes ar ķenguru ietriecas kādā sētā vai kokā.

No 1996. līdz 2006.gadam 2100 negadījumos, kuros iesaistīti ķenguri, bojā gājuši 13 cilvēku. Turklāt reizi trijās dienās kāds autobraucējs gūst ievainojumus sadursmēs ar aktīvajiem lēcējiem.

Vairums negadījumu notiek laika posmā no krēslas iestāšanās līdz gaismas aušanai, kad ķenguri dodas pārtikas meklējumos.

Kā izpētījuši zinātnieki, lielākās iespējas saskrieties ar lēkājošo būtni ir gada vēsākajā laikā, kā arī nedēļas nogalēs, kad notiek visvairāk šādu negadījumu.

Pastāv iespēja, ka ķenguru izraisīto autoavāriju skaits ir lielāks, jo policijai tiek ziņots tikai par nelielu daļu negadījumu.

Lauku reģionu iedzīvotāji, kuri ar ķenguriem savās ikdienas gaitās sastopas itin bieži, raduši jaunus risinājumus, kā izvairīties no sadursmēm, piemēram, izgudrojot īpašas signālsvilpes, kas atbaida lēkājošās radības.

Savukārt daži autobraucēji pie savām mašīnām piestiprinājuši metāla aizsargstieņus, lai mazinātu sadursmēs radītos bojājumus.