Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Bankovskis tiešām pārdevis īpašumu un nomaksājis parādus

Pēc gandrīz gadu ilgas solīšanas parādos ieslīgušā Latvijas Kultūras fonda vadītājs Pēteris Bankovskis tiešām spējis izpildīt apņemšanos — viņam beidzot izdevies pārdot savulaik no paša fonda par lētu naudu iegādāto īpašumu Jūrmalā.

Jau kopš pagājušā gada rudens mediji ziņoja, kā Bankovska vadītais kādreiz slavenais Latvijas Kultūras fonds palicis parādā iespaidīgas summas dažādām privātpersonām un struktūrām.

Fonds tika izmantots kā sava veida «naudas pumpītis», caur kuru ziedotāji pārskaitīja naudu, iegūstot nodokļu atlaides, ko valsts bija noteikusi fondam ziedojamām summām, taču pēc sabiedriskā labuma organizācijas statusa atņemšanas fondam daudzi ziedojumi tajā vienkārši «iesprūda».

Dažādas summas Pētera Bankovska vadītais fonds bija parādā Rīgas Vēstures un kuģniecības muzejam (4000 latu), dzejniekam Imantam Ziedonim (nepilnus 3000), Jura Podnieka studijai (vairāk nekā 10 000 latu) u. c.

«Pētera Bankovska rīcība ir ļoti negodīga. Tas ir kā zagt naudu cilvēkam, kurš sevi nevar aizstāvēt. Es nezinu, kur Bankovskis liek naudu, bet ir skaidrs, ka viņš jātur pa lielu gabalu no publiskas naudas,» tik skarbi presei izteicās Sarmīte Ēlerte, kas bijusi viena no Imanta Ziedoņa saņemamās stipendijas iniciatorēm.

Taču nu, šķiet, visi parādi pēc ilgās solīšanas tiešām ir nomaksāti. «Visi parādi ir samaksāti. Gan Jura Podnieka studijai, gan Vēstures un kuģniecības muzejam, gan stipendiātiem un Imantam Ziedonim,» sacīja Kultūras fonda valdes locekle Vaira Strautniece.

«Jā, viņš visu mums ir samaksājis. Jau vasaras sākumā. Mēs pat gatavojāmies iet uz tiesu, bet tagad viss ir kārtībā. Naudu esam saņēmuši,» apliecina arī Rīgas Vēstures un kuģniecības muzeja direktora vietniece Ilona Celmiņa.

Pēc visa spriežot, Pēteris Bankovskis tiešām parādus nomaksājis no naudas, kas iegūta pēc īpašuma pārdošanas. Kā rāda zemesgrāmatu informācija, 2003. gadā par 200 000 latu no Kultūras fonda nopirktu īpašumu Jūrmalā, 20. līnijā, Bankovskim šā gada maijā izdevies kādam 1948. gadā dzimušam Leonam Zilberam pārdot par 351 000 latu.

Iepriekš gan mediji bija ziņojuši, ka sākumā par īpašumu prasīts pat vairāk nekā miljons latu, taču acīmredzot arī ar saņemto summu parādu nomaksai bijis pietiekami. Paša Pēteris Bankovska apliecinājums tam gan nav saņemams, jo sazvanāms viņš nav jau mēnešiem ilgi.