Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Rīgā plāno likvidēt vairākas sporta skolas

Rīgā līdz nākamā gada sākumam plānots likvidēt četras un reorganizēt piecas sporta skolas, liecina Rīgas pašvaldības profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumu plāns.

Līdz nākamā gada 1.janvārim paredzēts likvidēt četras sporta skolas - TTP basketbola skolu, Alfrēda Kraukļa VEF basketbola skolu, bērnu un

jaunatnes sporta skolu «Jugla» un Rīgas Vieglatlētikas skolu.

Plānots, ka TTP basketbola skolas un Alfrēda Kraukļa VEF basketbola skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu basketbolā īstenos bērnu un jauniešu basketbola skola «Rīga».

Bērnu un jaunatnes sporta skolas «Jugla» profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu basketbolā īstenos bērnu un jauniešu basketbola skola «Rīga», mākslas vingrošanā - Rīgas Vingrošanas skola, bet paukošanā - Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skola.

Paredzēts, ka Rīgas Vieglatlētikas skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu vieglatlētikā īstenos sporta skola «Arkādija».

Minēto skolu likvidāciju plānots pabeigt līdz 2010.gada 31.janvārim.

No nākamā gada 1.janvāra pašvaldība plāno reorganizēt piecas sporta skolas - Rīgas Riteņbraukšanas skolu, bērnu un jaunatnes sporta skolu «Rīdzene», sporta skolu «Arkādija», Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skolu un bērnu un jauniešu sporta centru «Daugavas sporta nams».

Rīgas Riteņbraukšanas skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu regbijā īstenos Rīgas Futbola skola.

Bērnu un jaunatnes sporta skolu «Rīdzene» profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu mākslas vingrošanā īstenos Rīgas Vingrošanas skola, brīvajā cīņā un grieķu romiešu cīņā - Krišjāņa Kundziņa vārdā nosauktā cīņas sporta skola, bet basketbolā - bērnu un jauniešu basketbola skola «Rīga».

Sporta skolas «Arkādija» profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu peldēšanā īstenos bērnu un jauniešu sporta centrs «Daugavas sporta nams», bet basketbolā - bērnu un jauniešu basketbola skola «Rīga».

Rīgas 3.bērnu un jaunatnes sporta skolas profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu brīvajā cīņā īstenos Krišjāņa Kundziņa vārdā nosauktā cīņas sporta skola, basketbolā - bērnu un jauniešu basketbola skola «Rīga», bet vieglatlētikā - sporta skola «Arkādija».

Bērnu un jauniešu sporta centra «Daugavas sporta nams» profesionālās ievirzes sporta izglītības programmu basketbolā īstenos bērnu un jauniešu basketbola skola «Rīga».

Minēto reorganizējamo profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu reorganizācija jāpabeidz līdz 2010.gada 31.janvārim, paredz Rīgas pašvaldības profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumu plāns.

Kā ziņots, Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas priekšsēdētāja Eiženija Aldermane (LPP/LC) pagājušajā nedēļā tikās ar Rīgas sporta skolu vadītājiem un sporta dzīves organizatoriem, lai uzklausītu viņu viedokli un priekšlikumus par sporta iestāžu tīkla pilnveidošanu.

Aldermane uzsvēra, ka šajā saspringtajā finanšu situācijā, Rīgas dome, grozot šā gada budžetu, ir radusi iespēju piešķirt papildu līdzekļus 425 000 latu apmērā, lai sporta skolas varētu turpināt darbu atlikušos četrus mēnešus līdz šā gada beigām.

No Izglītības un zinātnes ministrijas pagaidām ir saņemts tikai solījums, ka sporta treneru atalgojumam šogad būs pieejams finansējums 36,14% apmērā.

«Šajā brīdi mums ir svarīgi pārredzēt visu laukumu un vienoties par sporta iestāžu optimizāciju, lai saglabātu bērnu un jauniešu sportu Rīgā,« uzsvēra komitejas vadītāja. Aldermane norādīja, ka līdz šim vairums sporta iestāžu vadītāju ir centušies panākt tikai savas sporta skolas un sava sporta veida saglabāšanu, nevis strādājuši pie konstruktīviem priekšlikumiem sadarbībā ar saviem kolēģiem.

Pēc ilgām diskusijām sporta skolu vadītāji piekrita Aldermanes ierosinājumam izvirzīt savus pārstāvjus, lai kopīgi ar Izglītības, jaunatnes un sporta departamenta sporta virziena speciālistiem izstrādātu koncepciju sporta iestāžu tīkla pilnveidošanai, izvērtējot dažādu iespējamo optimizācijas variantu pozitīvos un negatīvos aspektus un veicot finanšu aprēķinus.

LETA jau ziņoja, ka šā gada 11.augustā pēc garām diskusijām Rīgas domes deputāti nolēma nākamo trīs gadu laikā likvidēt 16 galvaspilsētas skolas.

Rīgas pašvaldības profesionālās ievirzes sporta izglītības iestāžu tīkla pilnveidošanas pasākumu plānu ceturtdien, 27.augustā, vērtēs Rīgas domes Izglītības, kultūras un sporta komitejas deputāti. Galīgais lēmums par sporta skolu likvidēšanu un reorganizēšanu būs jāpieņem domes sēdē.