Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Lībane-Šķēle: Latvijas Bankai būs jāatbild par saviem lēmumiem

Latvijas Bankas iepriekš pieņemtie lēmumi nav īsti skaidri ne sabiedrībai, ne Tautas partijas valdes loceklei Kristiānai Lībanei-Šķēlei. Par tiem kādu dienu bankas vadībai būs jāsniedz skaidras atbildes.

«Agrāk vai vēlāk Latvijas Bankai būs jāatbild par saviem lēmumiem. Tie nav draudi — tā ir realitāte,» intervijā LNT raidījumā «900 sekundes» pauda politiķe.

«Būs kādam jāskaidro, kāpēc pieņemti tādi un ne citādi lēmumi, kā tas savulaik notika. Bieži pieminētais jautājums: kāpēc netika ierobežota kreditēšana? Kreditēšans apjoms, piesaistot to rezidentu ieguldījumiem latos. Kāpēc aizgāja tā straujā eiro kreditēšana? Un nebija nekādas sasaistes starp vietējiem noguldījumiem latos Latvijas bankās un eiro kredītiem,» stāstīja Lībane-Šķēle.

Politiķe arī norādīja, ka «attiecībās starp valdību un Latvijas Banku visu atbildību uzņemas valdība». «Šo abu institūciju atbildībai būtu jābūt augstākai un sadarbībai ciešākai.»