Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Šlesers: nedrīkst apēst investīcijām paredzētos līdzekļus

Nedrīkst apēst «sēklas naudu» jeb investīcijām paredzētos līdzekļus, tādēļ noteiktas summas jāatvēl ieguldījumiem, piemēram, hokeja klubā Rīgas «Dinamo», aģentūrai LETA atzina Rīgas vicemērs un brīvostas valdes priekšsēdētājs Ainārs Šlesers (LPP/LC).

«Ja sēklas naudu noēdīs, valsti varēs likvidēt. Kaut kur ir jāinvestē - ja iesēsim sēklu, būs raža un cilvēku labklājība uzlabosies,» uzskata Šlesers.

Politiķis norādīja, ka viens no veiksmīgiem investīciju projektiem varētu būt Rīgas brīvostas ieguldījums hokeja klubā Rīgas «Dinamo». «Ja nenotiek sadarbība politiskajā jomā starp Latviju un NVS valstīm, tad tā ir sportā, kur «Dinamo» palīdz darīt atpazīstamu mūsu valsti. Veiksmīga sadarbība sportā palīdzēs veidot pozitīvu sadarbību ar kaimiņiem, un kravu piesaistīšana ir ciešā sakarībā ar pozitīvu attieksmi,» uzsver Šlesers, piebilstot, ka daudzu NVS valstu hokeju klubu vadība un īpašnieki ir saistīti ar biznesu un ir potenciāli kravu pārvadātāji.

Šlesers atzīmēja, ka Rīgas osta patlaban ir izdevīgā pozīcijā kravu piesaistīšanai salīdzinājumā ar kaimiņiem, jo, piemēram, Lietuva sabojājusi attiecības ar Krieviju Kaļiņingradas dēļ un tā zaudējusi 30% līdz 40% pārvadājumu, bet Igaunija konfliktēja pieminekļa dēļ.

Tāpat vicemērs uzsvēra, ka Rīgas «Dinamo» viņam asociējoties ar iespējamu kravu piesaistīšanu ostai, nevis [ekspremjera Aigara] Kalvīša biznesa projektu.

«Rīgas Dinamo» nav Kalvīša vai kāda cita biznesa projekts, bet Latvijas veiksmes projekts. Igaunijai ir neveiksme ar bronzas Aļošu, Lietuvai - ar Kaļiņingradu, bet mums būs veiksme ar Rīgas «Dinamo»,» norāda Šlesers.

Šlesers atzina, ka patlaban notiekot sarunas par iespējamu brīvostas finansējuma piesaistīšanu hokeja klubam, bet pagaidām nevarēja pateikt, kad tiks pieņemti kādi lēmumi un par cik lielām summām.

Vicemērs arī pauda sarūgtinājumu par politiķiem, kas izliekoties par lieliem hokeja faniem, bet pēc tam nosodot finansējuma piešķiršanu. «Es nemainu savu viedokli un nebaidos atbalstīt šo projektu,» uzsver Šlesers.

Brīvostas valdes priekšsēdētājs arī aicināja politiķus būt konsekventiem savos lēmumos un attiekties pret sporta klubiem vienādi. «Lai premjers [Valdis Dombrovskis (JL)] nosoda un likvidē basketbola klubu «VEF»,» norāda Šlesers.

Rīgas brīvostas valdes loceklis Olafs Pulks (JL) aģentūrai LETA atzina, ka valdes sēdē jautājums par «Dinamo» vēl neesot skatīts. «Pašlaik gaidu juridisko vērtējumu, vai osta drīkst finansiāli atbalstīt sporta klubu. Ja to atļaus likumdošana, tad šo ideju atbalstīšu,» sacīja Pulks.

LETA jau ziņoja, ka ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL) no atbildīgajām personām pieprasījis paskaidrojumus par VAS «Latvijas dzelzceļš» (LDz) atbalstu Rīgas «Dinamo».

LDz par «Dinamo» komandas sponsoru kļuva pirms jaunās sezonas un šādā veidā vēlas stiprināt savas pozīcijas Krievijā.

Premjers pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru žurnālistiem sacīja, ka valsts uzņēmumi var atbalstīt sportu, taču katra situācija ir jāizvērtē atsevišķi.

Pēc Dombrovska domām, īpaši jāizvērtē tie gadījumi, kad atbalstu grib sniegt uzņēmums, kas sniedz pakalpojumus iedzīvotājiem. Tāpat būtiski ir vērtēt, cik lielā mērā sportam sniegtais finansējums atbilst pašreizējai ekonomiskajai situācijai valstī.

Kā plašsaziņas līdzekļos paudis Rīgas «Dinamo» līdzīpašnieks Aigars Kalvītis, viņaprāt, šī hokeja kluba finansēšanā jāiesaistās lielajiem valsts uzņēmumiem. Viens no Rīgas «Dinamo» atbalstītājiem ir «Latvijas dzelzceļš». Kalvītis vēlētos, lai klubu atbalstītu arī «Latvenergo» un «Lattelecom».