Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Gerhards neizprot pret «airBaltic» vērsto kritiku

Satiksmes ministram Kasparam Gerhardam nav izprotama kritika, kura tiek vērsta pret nacionālo aviokompāniju «airBaltic», kas lielu daļu pilotu algo ārvalstīs.

««airBaltic» piemērs ir signāls valdībai, lemjot par nodokļu politiku. Par to jālemj, nevis slēpjoties, bet skatoties no konkurētspējas pozīcijām. Mums jārēķinās, ka blakus ir kaimiņvalstis, ka esam Eiropas Savienībā, ka daudzviet nodokļu politika ir labvēlīgāka. Tātad jādomā, ar ko mēs varam savus uzņēmējus noturēt Latvijā,» paziņojumā sabiedrībai sacījis ministrs.

Viņš norādījis, ka Latvijai ir svarīgi, lai uzņēmējs, samazinot savus izdevumus, gūtu lielākus ieņēmumus, no kuriem valstij nāktu nodokļi.

Gerhards gan piekrīt, ka uzņēmējiem jāpamaksā visi likumos noteiktie nodokļi un «airBaltic» nav izņēmums.

«Lidsabiedrībā nodarbināti ne tikai daži desmiti pilotu no Latvijas, tās ir arī vairāk nekā 4000 darba vietas lidostā, kas apkalpo aviobiznesu, tās ir vēl divtik darba vietas tūrisma, viesnīcu un ēdināšanas jomā,» skaidro Gerhards.

Ministrs sagatavos nepieciešamo informāciju, ko šajā jautājumā lūdzis premjerministrs Valdis Dombrovskis (JL), taču viņš uzskata, ka paskaidrojumi par uzņēmējiem labvēlīgu nodokļu politiku premjeram jālūdz no finanšu ministra.

Latvijas Televīzijas raidījums «De Facto» svētdienas vakarā vēstīja, ka nacionālā aviokompānija «airBaltic» nolēmusi pirkt pilotu pakalpojumus no kādas Kiprā reģistrētas firmas. Tas nozīmē, ka daļa nodokļu aiziet garām Latvijas valsts maciņam.