Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Premjers: Tautas partija rīkojas destruktīvi

Saistībā ar nākamā gada budžeta izstrādi Tautas partija (TP) rīkojas destruktīvi un kavē svarīgu lēmumu pieņemšanu, uzskata Ministru prezidents Valdis Dombrovskis (JL).

Runājot par 2010. gada valsts budžeta izstrādi, Dombrovskis trešdien žurnālistiem atzina: «Diemžēl ne viss iet tik gludi, kā varētu vēlēties. Te jārunā arī par atsevišķu koalīcijas partiju atbildību. Ja, piemēram, TP ir izdomājusi celt dažāda veida iebildumus pret visām budžeta izstrādes stadijām, bet pēc tam sūdzēties, ka lēmumu pieņemšana kavējas, tad tā ir destruktīva rīcība.»

Ministru prezidents koalīcijas partijas aicināja «atturēties no destrukcijas un virzīties uz priekšu ar lēmumu pieņemšanu».

Viņš arī pārmeta, ka TP nesaprotamu iemeslu dēļ nav vēlējusies likumprojektu par nekustamā īpašuma nodokli Saeimā virzīt izskatīšanai atsevišķi no valsts budžeta paketes. «Kāpēc TP nav gatava par to [nekustamā īpašuma nodokļa likumprojektu] diskutēt steidzamības kārtā — divos lasījumos, man, piemēram, nav sevišķi skaidrs,» sacīja Dombrovskis. 

«Tas pats attiecas uz lēmumiem par budžeta izdevumu daļu. (..) Pašreiz mēs redzam, ka atsevišķas koalīcijas partijas kavē lēmumu pieņemšanu par budžeta ieņēmumu daļu, kas kavē arī tālāko virzību attiecībā uz budžeta izdevumu daļu.»

«Tā lielā mērā ir pašas TP atbildība, cik konstruktīvi tā strādā, un vai tā apzinās situācijas nopietnību. Mums jāvirzās uz priekšu ar 2010. gada budžetu,» uzsvēra Domrovskis.

Valdības vadītājs gan piebilda: «Es domāju, ka mēs šīs problēmas atrisināsim un virzīsimies uz priekšu.»