Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Latvijā ir Eiropā visaugstākie neuzticības rādītāji valsts varai

Arī vasarā Latvijas iedzīvotāju neuzticēšanās vietējai valsts varai saglabājusies ļoti augsta, tādējādi šogad jau šajos rādītājos izvirzoties pirmajā vietā Eiropas valstu vidū, liecina jaunākie sabiedriskās domas pētījuma «Eirobarometrs» dati.

Jūnija sākumā, kad notikusi aptauja, 88% respondentu apstiprinājuši, ka valdībai drīzāk neuzticas, turpretī uzticību Ministru kabinetam apliecinājusi vien desmitā daļa no aptaujātajiem.

Savukārt Saeimai neuzticas 91% iedzīvotāju, pozitīvu atbildi sniedzot tikai 6% respondentu. Vēl vairāk - 93% - neuzticas politiskajām partijām, kas gan vairāk vai mazāk neatraujami ir saistīts ar abu iepriekš minēto institūciju darbu un tēlu sabiedrības skatījumā.

Par pētījuma ziņojuma Latvijas sadaļu atbildīgā redaktore Inta Priedola žurnālistiem trešdien atgādināja, ka neuzticības līmeņa ziņā Latvija jau ilgstoši ir bijusi čempione, bet šoreiz rādītāji sasnieguši pirmo vietu Eiropā. Vētot iepriekšējos ziņojumus par sabiedrisko domu, pētījuma prezentācijās ES dalībvalstīs jau iepriekš norādīts uz šo signālu Latvijā, tomēr neuzticības līmenis tikai turpina pieaugt.

Relatīvi labākā situācijā ir tiesas un valsts tieslietu sistēma kopumā - tai neuzticas tikai 60%, gandrīz trešdaļai respondentu paužot uzticību.

Lai arī Latvijas iedzīvotāji ir skeptiski pret dalību ES un pat vairāk nekā puse atzinuši, ka Latvijai no dalības tajā nav nekādu ieguvumu, tomēr, salīdzinot iedzīvotāju uzticības līmeni, krietni lielāks atbalsts salīdzinājumā ar vietējo valsts varu ir ES. Latvijā aptuveni 44% iedzīvotāju uzticas ES un puse uzticas arī Apvienoto Nāciju Organizācijai. Ziņojuma autori norāda, ka kontrasts uzticēšanās ziņā starp vietējo valsts varu un ES ir arī citās dalībvalstīs, kur arī iedzīvotāji šajās atbildēs sliecas par labu ES un ANO.

Pētījuma vilnis «Izpēte un politiskā analīze», kurā aptauju Latvijā veica mediju, tirgus un sociālo pētījumu aģentūra «TNS Latvia», sākās īsi pēc pašvaldību un Eiropas Parlamenta vēlēšanām - 12.jūnijā - un ilga līdz 30.jūnijam.

Šā pētījuma nacionālajā ziņojumā tiek analizēts arī valsts attīstības virzības novērtējums, tās dalība ES, sabiedrības atbalsts ES politikai, informētība par ES, attieksme pret globalizāciju, kā arī tas, ko cilvēki sagaida nākamajos 12 mēnešos.

«Eurobarometer Standard» pētījums Latvijā tiek veikts pēc EK Komunikācijas ģenerāldirektorāta pasūtījuma.