Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Piebalgs: būt politikā arī Latvijā ir prestiži

Eiropas Savienības enerģētikas komisārs Andris Piebalgs ir kategorisks: Tautas partijā viņš stāties negrasās. Tomēr nenoliedz, ka viņam «vienmēr bijušas labas attiecības ar šo partiju».

Piebalgs sarunā Latvijas Radio sacīja, ka iet politikā tomēr nav viņa aicinājums. «Tas nav īsti tas, ko vēlos,» pauda eirokomisārs, kliedējot visas runas par viņa iespējamo iestāšanos kādā politiskajā spēkā.

«Ja iestātos kādā partijā, tas nozīmētu, ka man automātiski jāpaliek Latvijā. Domāju, komisāra amatu nevar ieņemt politiska persona,» norādīja Piebalgs.

Eirokomisārs gan nepiekrīt, ka Latvijā darboties politikā nav prestiža lieta: «Nē, būt politikā ir prestiži.»

Jau ziņots, ka Piebalgs izlēmis kandidēt arī otrreiz uz komisāra amatu. To viņš apliecināja trešdien pēc tikšanās ar Ministru prezidentu Valdi Dombrovski (JL).

«Tas [palikt komisāra amatā] ir labākais pienesums valstij, kādu varu dot. Man ir liela pieredze, un tas ir interesants darbs,» sacīja Piebalgs, norādot, ka lēmums bijis «politiski vienkāršākais risinājums.»

Jautāts, kāda komisāra amatu viņš varētu ieņemt, Piebalgs atzina, ka viņš varētu saglabāt līdzšinējo enerģētikas komisāra amatu vai ieņemt kādu citu, kas cieši saistīts ar ekonomiku.

Premjers jau paziņojis, ka Piebalga kandidatūru virzīs apstiprināšanai valdībā.