Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Taivānas valdība piekrīt Dalailamas vizītei

Taivānas prezidents Ma Jindzju ceturtdien paziņoja, ka viņa valdība atļāvusi Tibetas garīgajam līderim Dalailamam apmeklēt taifūna skarto valsti.

«Mēs esam izlēmuši piekrist Dalailamas vizītei, lai aizlūgtu par taifūnā mirušo dvēselēm un svētītu izdzīvojušos,» žurnālistiem paziņoja Ma.

Dalailama pagājušajā gadā paziņoja, ka vēlas apmeklēt Taivānu, taču pret Ķīnu draudzīgi noskaņotais Ma toreiz paziņoja, ka šādai vizītei nav īstais laiks.

Ma birojs mēģināja mazināt Dalailamas vizītes iespējamo politisko ietekmi uz attiecībām ar Ķīnu.

Pekina apsūdz Dalailamu centienus atšķelt Tibetu no Ķīnas un asi reaģē uz ikvienu valsti, kas viņu uzņem.

«Vizīte ir balstīta uz humāniem un reliģiskiem apsvērumiem, un tai nevajadzētu ietekmēt attiecības,» pavēstīja prezidenta preses pārstāvis.

Dalailama pirmā vizītē Taivānā ieradās 1997.gadā un to atkārtoti apmeklēja 2001.gadā, izsaucot asu nosodījumu no Ķīnas puses.

Kaut arī Ķīna un Taivāna atdalījās viena no otras pēc 1949.gada pilsoņu kara, Pekina joprojām uzskata salu par daļu savas teritorijas, kas gaida atkalapvienošanos.