Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ārzemēs dzīvojošos tautiešus aicina pārcelties uz dzīvi Krievijā

Krievijas valsts programma, kas sniedz palīdzību ārzemēs dzīvojošo tautiešu labprātīgai pārbraukšanai uz dzīvi Krievijā, turpinās, liecina Krievijas vēstniecības Latvijā publicētie paziņojumi krievu valodā rakstošajā Latvijas presē.

Ja Latvijā dzīvojošs Krievijas tautietis vēlas kļūt par minētās programmas dalībnieku, viņam jādodas uz Krievijas vēstniecības Federālā migrācijas dienesta biroju, kur viņam bez maksas tiks sniegta informācija par optimālāko pārcelšanās un darbā iekārtošanās variantu, kā arī tiks noformēta speciāla programmas dalībnieka apliecība.

«Lēmumu par dalību valsts programmā tautietis pieņem brīvprātīgi, un viņam ir tiesības izvēlēties dzīvošanas un darba vietu Krievijas teritorijā,» teikts vēstniecības paziņojumā, kurā gan arī minēti pašreiz prioritārie reģioni, uz kuriem pārcelties.

Tāpat programmas dalībniekiem un viņu ģimenes locekļiem ir tiesības iegūt valsts garantijas un sociālo atbalstu, tostarp kompensāciju par pārvākšanās izdevumiem un personīgo lietu transportēšanu, kā arī vienreizēju iekārtošanās pabalstu līdz 120 000 Krievijas rubļu (1884 lati) programmas dalībniekam un līdz 40 000 Krievijas rubļu (628 lati) katram ģimenes loceklim.

Dalība programmā dod tiesības tautietim un viņa ģimenes locekļiem, kas ir ārvalstu pilsoņi vai personas bez pilsonības, prioritāras tiesības saņemt īslaicīgās uzturēšanās atļauju dzīvošanai Krievijas teritorijā un noslēgumā arī Krievijas pilsonību.

www.latvia.mid.ru