Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Plāno piemērot jaunu nodokļu sistēmu vieglajiem auto un motocikliem

Ceturtdien, 27.augustā, valsts sekretāru sanāksmē tika izsludināti Finanšu ministrijas sagatavotie grozījumi likumā par vieglo automobiļu un motociklu nodokli, kas paredz mainīt nodokļa piemērošanas sistēmu jauniem un iepriekš nereģistrētiem vieglajiem automobiļiem. Likumprojekts izstrādāts, lai veicinātu ekonomiskāku un videi nekaitīgāku vieglo automobiļu izmantošanu.

Nodokli turpmāk plānots aprēķināt atkarībā no automobiļa radīto oglekļa dioksīda (CO2) izmešu daudzuma. Savukārt nodokli motocikliem plānots aprēķināt

atkarībā no dzinēja tilpuma. Nodoklis tāpat kā līdz šim tiks iekasēts vienu reizi automobiļa vai motocikla reģistrācijas brīdī.

Nodoklis vieglajiem automobiļiem šobrīd tiek aprēķināts, ņemot vērā vieglo automobiļu vecumu un motora tilpumu, savukārt motocikliem - pamatojoties uz to vecumu. Nodokļa likmes automobiļiem ir robežās no 75 latiem līdz 250 latiem atkarībā no automobiļu vecuma un vēl no 300 latiem līdz 600 latiem, ja automobiļa motora tilpums pārsniedz 3000 cm3.

Grozījumi likumā paredz automobiļiem piemērot nodokļa likmi no 36 latiem. Savukārt motocikliem 0,10 latu apmērā par vienu dzinēja tilpuma kubikcentimetru. Līdz ar to nodokļa likmes maziem un vidējās klases motocikliem plānotas robežās no 12,50 līdz 100 latiem.

Sākot ar 2010. gada 1. janvāri nodoklis pēc jaunās sistēmas tiks piemērots vieglajiem automobiļiem un motocikliem, kuri iepriekš nav reģistrēti vai arī reģistrēti ārvalstīs pēc 2009.gada 1.janvāra. Savukārt pārējiem vieglajiem automobiļiem un motocikliem ir paredzēts noteikt divu gadu pārejas periodu. Tādējādi ar 2012. gada 1. janvāri visiem vieglajiem automobiļiem nodoklis plānots piemērot atkarībā no CO2 izmešu daudzuma un motocikliem atkarībā no motora dzinēja tilpuma.

Izmaiņas nodokļa aprēķināšanai veicinās Eiropas Savienības izvirzītā mērķa - līdz 2012.gadam samazināt jaunu vieglo automobiļu radīto un siltumnīcas efektu izraisošo CO2 izmešu daudzumu līdz vidēji 120 gramiem uz kilometru - sasniegšanu.

Pēc izsludināšanas valsts sekretāru sanāksmē par likumprojektu vēl lems Ministru kabinetā.