Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ekonomikas policija vēl lemj par Rīgas ASK spēlētāju iesniegumiem

Valsts policijas Rīgas reģiona pārvaldes (RRP) Ekonomikas policijas darbinieki saņēmuši maksātnespējīgā basketbola kluba Rīgas ASK pagājušās sezonas spēlētāju iesniegumu pret pagājušās sezonas komandas vadību, taču nekāds lēmums vēl nav pieņemts.

To aģentūrai LETA sacīja RRP Preses un sabiedrisko attiecību sektora vecākais speciālists Edgars Dudko.

Kā aģentūrai LETA iepriekš apstiprināja komandas spēlētājs Raitis Grafs, iesniegums pret visu bijušo kluba valdi un tās prezidentu, bijušo Rīgas

mēru Jāni Birku (TB/LNNK) iesniegts pirmdien, 24.augustā.

«Prasība iesniegta par to, ka laikus netika sākta komandas maksātnespēja, ko viņi vilka garumā,» uzsvēra Grafs. «Likums mums to ļāva darīt, un izlēmām arī iesniegt.»

Jau ziņots, ka Rīgas ASK maksātnespējas lieta 28.aprīlī tika ierosināta gan pēc kluba bijušā spēlētāja Gata Jahoviča, gan tūrisma firmas SIA «Airtour.lv» pieteikumiem, bet 9.jūnijā Rīgas pilsētas Centra rajona tiesa klubu Rīgas ASK atzina par maksātnespējīgu.

Vienīgais strīds tiesā izraisījās par to, no kura datuma atzīt maksātnespēju. «Airtour.lv» vēlējās, lai tā tiktu atzīta no pagājušā gada 20.novembra, Jahovičs - no šā gada 1.janvāra, bet Rīgas ASK - no 25.maija, kad notika pirmā tiesas sēde.

Rīgas ASK parādsaistības tobrīd bija lēšamas ap 1,4 miljoniem latu.

Tagad komandas darbību cenšas atjaunot izveidotā iniciatīvas grupas, kas iesniegusi visu nepieciešamo dalībai Latvijas Basketbola līgas (LBL) pirmās divīzijas un Baltijas Basketbola līgas (BBL) elites divīzijas turnīros. Komanda ir apstiprināta dalībai LBL, bet par dalību BBL turnīrā vēl ir daudz neskaidrību.

«Piektdien BBL iesniedzām Latvijas Basketbola savienības (LBS) prasītos dokumentus par mājas spēļu zāli, komandas treneri, sastāvu, budžeta veidošanu un kluba esošo saistību dzēšanas plāniem,» otrdien komandas izplatītajā paziņojumā izteicās iniciatīvas grupas pārstāvis Jānis Brants. «Tikšanās laikā pirmdien saņēmām apliecinājumu, ka mājas darbu esam izpildījuši.»

«Tagad ar nepacietību gaidām oficiālu lēmumu, jo tikšanās laikā bija abpusēja izpratne, ka visi kluba darbības atjaunošanas plāni ir cieši saistīti ar Rīgas ASK dalību BBL elites divīzijā,» teica Brants.

Rīgas ASK ir oficiāli informējusi LBS, ka būs Rīgas ASK mājas spēļu zāle BBL turnīrā. «Jau iepriekš informējām, ka Arnis Vecvagars ir devis piekrišanu kļūt par Rīgas ASK galveno treneri,» izteicās Brants.

Jau ziņots, ka viens no Rīgas ASK iniciatīvas grupas pārstāvjiem ir arī «Arēnas Rīga» valdes priekšsēdētājs Arnolds Babris.

«Priekšlīgumi noslēgti ar Uvi Helmani, Raiti Grafu, Uģi Viļumu un Rīgas ASK līdzjutējiem jau labi pazīstamo Martinu Andrukaiti. Tāpat LBS ir iesniegtas deviņu Latvijā zināmu kompāniju vēstules par gatavību sponsorēt Rīgas ASK komandas dalību BBL,» piebilda Brants.

Kā ziņots, septiņi no komandas bijušajiem spēlētājiem ir parakstījuši vēstuli, kurā piekrīt Rīgas ASK sanācijas procesam. Tie ir Helmanis, Grafs, Sandis Valters, Gatis Jahovičs, Ernests Kalve, Aigars Vītols un Uģis Viļums.