Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Slimnieku aprūpe Lielbritānijā ir cietsirdīga un neiecietīga

Lielbritānijas pacientu tiesību aizstāvju veiktajā pētījumā valsts veselības sistēmā strādājošās medicīnas māsas nodēvētas par «ļaunām un cietsirdīgām», kas nereti slimniekus atstājot cieņu pazemojošos apstākļos.

Pacientu tiesību aizstāvju organizācijas «Patients Association» rīcībā nonākušas ziņas par slimniekiem, kuri medicīnas māsu nevērības dēļ atstāti guļam savos izkārnījumos un urīnā. Nereti saņemtas arī sūdzības par pacientu atstāšanu bez pārtikas un ūdens, kā arī trauksmes signālzvanu atņemšanu.

Pirms 40 gadiem dibinātā labdarības organizācija, kuras mērķis ir aizstāvēt pacientu intereses, norādījusi, ka steidzami jāpārskata aprūpes standarti.

Asociācijas prezidente un bijusī medicīnas māsa Klēra Rejnere atklāja, ka pēc pētījuma rezultātu uzzināšanas viņai kļuvis slikti.

«Jau pārāk ilgu laiku pacientu organizācijas ir saņēmušas zvanus no cilvēkiem, kuru radinieki ir pieredzējuši nevērīgu, šausminošu, pazemojošu, sāpīgu un nereti pat cietsirdīgu medicīnas māsu attieksmi,» stāsta Rejnere.

«Mani pārsteidz krasās pārmaiņas profesijā, par kuru es reiz tik ļoti lepojos. Ļaunās un cietsirdīgās medmāsas, visticamāk, ir tikai neliela daļa no visām nozarē strādājošajām, bet, kaut arī šādi cilvēki ir 1-2% no medicīnas personāla, vienalga viņi ir jāapzina un jāpadzen no aprūpētāju rindām,» viņa ir pārliecināta.

Savā pētījumā asociācija iekļāvusi arī 16 cilvēku stāstus, kas saskārušies ar nepieņemamu attieksmi no aprūpes personāla puses.

Viens no tādiem ir Andrians Godards, kura māte vēža slimniece Pamela Godarda bieži «tika atrasta guļam savos izkārnījumos un urīnā», kad viņas ģimenes locekļi ieradās apciemot sasirgušo tuvinieci. Viņam bieži vien nācies «īpaši aicināt slimnīcas darbiniekus māti apmazgāt un pārmainīt gultasveļu».

Četrus mēnešus pēc Pamelas Godardas aiziešanas viņsaulē pienākusi anketa, kurā lūgts novērtēt slimnīcā saņemto servisu.

Savukārt Dženita Bruksa asociācijā sūdzējusies par darbiniekiem, kuri atstājuši viņas tēvu Tomasu Milneru bez īpašiem urīna uzsūkšanai paredzētiem ieliktnīšiem.

«Viņam bija taisnās zarnas asiņošana. Beigās viņš tika atstāts guļam savās asinīs un urīnā. Tēvs saslapināja arī grīdu, un medicīnas māsas tikai noskatījās, kā mana gados vecā māte to tīra,» nepatīkamajās atmiņās dalās Bruksa.

Asociācijas direktore Ketrīna Mērfija uzskata, ka dažiem pacientiem «tiek liegta elementāra cieņa».

Viņa min dažus medmāsu cietsirdības piemērus, kad pacienti nereti tikuši atstāti «guļam gultās, kurās ir izkārnījumi, viņiem liegta pienācīga pārtika un ūdens, kā arī tie vairākas reizes pakrituši». Slimnieki cietuši arī no «pārāk vēlu noteiktas diagnozes, atceltām operācijām, neiecietīgiem norādījumiem un piezīmēm nevietā», viņa paziņojusi.

Valsts Karaliskā medicīnas māsu koledža, kas pārstāv tūkstošiem šīs profesijas pārstāvju, norādījusi, ka slimnieku aprūpētāju neiecietība ir «pilnīgi nepieņemama».

Koledža arī paudusi cerību, ka sliktās ziņas nenomāks to nenovērtējamo ieguldījumu, ko «ik dienas miljoniem pacientu sniedz augsta līmeņa speciālisti».

«Mūsu valsts veselības sistēmai būtu jāpievērš vairāk uzmanības aprūpei, iejūtībai un līdzjūtībai, kas jau izsenis bijušas gan šīs jomas, gan tās darbinieku galvenās vērtības. Tikai tādējādi mēs varēsim uzlabot pacientu aprūpes kvalitāti,» uzskata koledžas vadītājs Pīters Kārters.