Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Izstāde «Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti»

Izstāžu zālē «Rīgas mākslas telpa» no 5. septembra līdz 4. oktobrim būs apskatāma izstāde «Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti». Izstādes atklāšana paredzēta 4. septembrī plkst. 17.00.

Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar «Rīgas mākslas telpu» un Rīgas Kultūras aģentūru, ar «Nordic Hotel Bellevue» atbalstu prezentē Vācijas Ārējo sakaru institūta (ifa) izstādi ar 14 Vācijas jauno arhitektu projektiem, kas pārsvarā realizēti ārzemēs pēc 2004. gada 1. janvāra.

Pretēji mediju interesei par iespaidīgo un zvaigžņu kultu, šī izstāde prezentē inovatīvus arhitektūras projektus, kas pašapzinīgi un pragmatiski atklāj sevi bez šova efektiem un ir pilnībā saistīti ar vidi un vietu, kam tie radīti. 

Ārējo sakaru institūta (ifa) veidotās arhitektūras izstādes «Ārējie sakari. Vācijas jaunie arhitekti» nosaukums saprotams programmatiski. Izstādē prezentēto darbu autori savos projektos stājušies pretī izaicinājumiem, ko diktē globalizētā pasaules pieaugošās vienādošanas un tradīciju nojaukšanas tendences — vai tā būtu viesuļvētras «Katrīna» nopostītās Ņūorleānas pilsētas daļas atjaunošana, teltsveida dzīvojamās mājas tapšana no neparastiem materiāliem Santjago pilsētā Čīlē, vai arī moderna ainavu parka plānošana Ķīnā. Arhitekti sniedz radošas atbildes, atsaucoties uz projektu īstenošanas vietām un dzīves nosacījumiem tajās.

Ceļojošā izstāde, kuras pirmā pieturas vieta ārzemēs bija Starptautiskās Arhitektu savienības (UIA) 23. pasaules kongress Turīnā 2008. gadā, tapusi sadarbībā ar VFR Arhitektu kameru (BAK) un mediju partneri «Deutsche Welle DW-TV».

Izstādē ar maketu, fotogrāfiju, rasējumu un kino fragmentu palīdzību tiek parādīti 14 reprezentatīvi starptautiski jauno arhitektu veidotie projekti, kas pārstāv tādas arhitektūras nozares kā augstceltnes, iekštelpu arhitektūra, pilsētu plānošana un ainavu arhitektūra. Ceļojošās izstādes kuratore ir Romāna Šneidere. Izstādē pārstāvēto arhitektu darbus izvēlējās žūrija VFR Arhitektu kameras (BAK) prezidenta prof. Arno Sigharta Šmida vadībā.

Izstāde visā pasaulē tiek prezentēta Vācijas Federatīvās Republikas Ārējās kultūrpolitikas ietvaros.

Izstādi rīko Gētes institūts Rīgā sadarbībā ar Rīgas Kultūras aģentūru, «Rīgas mākslas telpu» un Ārējo sakaru institūtu (ifa).