Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ceļotāji mēģina ietaupīt uz zemākas kategorijas viesnīcām

Vasaras sezonā samazinājies ceļotāju skaits, un iedzīvotāji, dodoties ceļojumos, visbiežāk mēģina ietaupīt, izvēloties zemākas kategorijas viesnīcas, aģentūra BNS uzzināja, aptaujājot tūrisma operatorus.

Tūrisma aģentūras «Latvia Tours» izpilddirektore Ieva Keiša aģentūrai BNS atzina, ka pirmie seši mēneši tūrisma aģentūrai nav bijuši viegli. Kritums dažādās ceļošanas grupās ir bijis pat 20-50% salīdzinājumā ar iepriekšējā gada attiecīgo periodu.

Viņa informēja, ka iedzīvotāji šogad lielāku uzmanību pievērš vasaras ceļojumu cenai. «Lai ietaupītu līdzekļus, ceļotāji vairāk izvēlas viesnīcas ar zemāku kategoriju un piedāvājumos neiekļauj ekstras, kā tas tika darīts iepriekšējos gados,» norādīja Keiša.

«Latvia Tours» izpilddirektore teica, ka šajā vasarā populārākie galamērķi ir saglabājušies iepriekšējie - Turcija, Ēģipte u.c. Tāpat viņa piebilda, ka šajā vasarā ir pieaudzis ceļojumu skaits uz Kanāriju salām, Tenerifi un Hurgadu Ēģiptē, jo šie ceļojuma galamērķi līdz šim vasarās netika piedāvāti un ceļojuma cenas ļoti neatšķiras no tradicionālās Turcijas.

Tāpat Keiša pavēstīja, ka pieprasīti ir bijuši arī īsie ceļojumi. «Diezgan liels pieprasījums 2009.gada vasarā ir bijis ceļojumiem ar prāmjiem uz tuvākām valstīm - Zviedriju, Somiju,» viņa sacīja.

Keiša teica, ka, beidzoties vasarai, gribas ticēt, ka ceļojumu skaits nostabilizēsies un paliks līdzvērtīgs esošajam, tomēr tas būs atkarīgs no valdības lēmumiem, kas būs saistīti ar nodokļu politiku. Tāpat svarīgi būs tas, kādi būs apkures rēķini iedzīvotājiem apkures sezonā, atzina uzņēmuma izpilddirektore.

Viņa piebilda, ka ir iedzīvotāji, kuri bez ceļošanas nevar dzīvot, un šie ceļotāji atradīs veidu, kā ceļot - ceļojumos dosies nepilns ģimenes locekļu skaits, tiks samazināti uzturēšanās laiki ārvalstīs, tiks taupīts visur, kur vien tas ir iespējams.

Arī tūrisma operatoram «Tez Tour» šogad vasaras mēnešos ir samazinājies apkalpoto tūristu skaits, aģentūrai BNS pastāstīja uzņēmuma pārdošanas menedžere Marina Ulanova.

Viņa informēja, ka ceļotāji, izvēloties atpūtas brauciena galamērķus, mēģina taupīt uz zemākas kategorijas viesnīcām. Tomēr vēl joprojām ir cilvēku kategorija, kam nav nozīmes cenai, bet svarīgs ir serviss. Populārākie ceļojuma galamērķi ir Turcija, un jaunums šogad bija Tenerife, kura līdz šim vasaras sezonā netika piedāvāta.

Ulanova atzina, ka «Tez Tour» arī turpmāk plāno pielāgoties tirgus pieprasījumam un ir optimisti par tālāko darbību.

Tūrisma aģentūras «Novatours» pārdošanas direktors Enriko Ružickis aģentūrai BNS norādīja, ka pieprasījums pēc ceļojumiem šogad ir samazinājies aptuveni par 50% salīdzinājumā ar iepriekšējo gadu.

Tāpat kā citi tūrisma operatori arī viņš teica, ka galvenokārt ceļotāji mēģina taupīt, izvēloties zemākas kategorijas viesnīcas.

Ružickis uzsvēra, ka turpmāk ceļošanas apmēri atkarīgi no valdības lēmumiem un cilvēku labklājības. Tomēr «Novatours» pārdošanas direktors piebilda, ka turpmāk apkalpoto tūristu skaita kritumā varētu būt līdzīgs samazinājums kā vasaras periodā - par 50%.

Pasliktinoties ekonomiskajai situācijai, Latvijas iedzīvotāji mēģina sekot līdzi saviem izdevumiem un ietaupīt visur, kur tas ir iespējams.