Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Ņikakih Latvij»!

Skatos hokeju un neticu savām acīm! Rīgā hokeja turnīrā, ko organizē «Latvijas Dzelzceļš», spēlē ar Somijas komandu «Ilves» no Tamperes Rīgas «Dinamo» komanda lieto sporta kreklus, uz kuriem sportistu uzvārdi rakstīti krievu valodā!? Un tas notiek neatkarīgā Latvijas valstī!? Pat Padomju Savienības laikā, kad gandrīz vai visā Rīgas «Dinamo» komandā bija vieni viesspēlētāji no Krievijas, padomju milicijas vietējie vadītāji vairākumā sezonu atļāvās uzvārdus uz krekliem rakstīt latviešu valodā. Tas bija izaicinājums, nacionāla uzdrīkstēšanās!

To, ko nākas pārdzīvot pašreiz, nevar nekā citādi dēvēt kā PIESMIEŠANA! Tiek piesmieta hokejistu pašapziņa, kuri vairākumā atšķirībā no padomju gadiem ir latvieši. Tiek piesmieti skatītāji. Un to pieļauj komandas vadība, kuras akcionāri ir bijušais valsts prezidents Guntis Ulmanis un bijušais Ministru prezidents Aigars Kalvītis. Kā gan tas iespējams? Un te neder nekādas atrunas, ka «Dinamo» spēlēs Krievijas hokeja līgā. Var taču nopirkt kreklus ar latviskiem uzrakstiem spēlēm Rīgā! Bagātnieki, Ulmaņa, Kalvīša un Savicka kungs, to var atļauties.

Īpaši šo faktu vēlos uzsvērt, jo, būdams PSRS jaunatnes izlases dalībnieks pirms gadiem trīsdesmit, ar lielu izaicinājumu nesāju treniņtērpu ar Latvijas uzrakstu. PSRS izlases vadībai tas nepalika nepamanīts, un man izlases sapulcē publiski tika norādīts: «Ņikakih Latvij*!»

Laiki mainās, teiktu Domburs. Tikumi mainās, tas gan.

Vakar Rīgas domes valdošā koalīcija Rīgas delegācijas sastāvā uz Maskavu apstiprināja arī kādu Maskavas pārstāvi J. Silovu. «Saskaņas centra» un LPP/LC valdošais deputātu vairākums manus un pārējo «Pilsoniskās savienības» deputātu iebildumus vienkārši ignorēja.

Tikko Rīgā pieminēja Baltijas ceļa 20 gadus. Mazāk runāja par 1939. gada Staļina un Hitlera pakta sekām. Vai Latvija tiešām ir neatkarīga Eiropas Savienības un NATO valsts?

* Nekādas Latvijas!