Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Stepītis: Rīgas «Dinamo» nevarēja vilkt citus kreklus

Pēc vakardienas spēles «Latvijas Dzelzceļa» kausa izcīņā ar Somijas komandu «Ilves» no Tamperes hokeja sabiedrība un politiķi ir sašutuši, ka Rīgas «Dinamo» klubs spēlējis ar krekliem, uz kuriem uzvārdi bija rakstīti krievu valodā.

kā arī Saeimas deputāts Dzintars Ābiķis

Daudzi klātesošie vakar «Arēnā «Rīga»» un noteikti arī pie televīzijas ekrāniem domāja līdzīgi kā Kristovskis, taču izskaidrojums tam ir pavisam vienkāršs.

«Ilves» klubs uz turnīru Rīgā ieradās tikai ar tumšajām formām, kas nozīmēja, ka «rīdziniekiem» laukumā pret Tamperes komandu jāiziet ar gaišajām. Tā kā gaišās formas «Dinamo» paredzētas izbraukuma spēlēm Krievijā, pēc Kontinentālās hokeja līgas reglamenta, uzvārdiem uz tām jābūt krievu valodā.

Rīgas «Dinamo» preses sekretārs Jānis Stepītis pauda izbrīnu, kāpēc par komandas krekliem sacelta ažiotāža. «Man jau no rīta zvanīja un jautāja, kāpēc tā. Somi Rīgā ieradās ar tumšajām formām, un mēs nevarējām vilkt arī tumšos kreklus, laukumā tomēr jābūt atšķirīgām formām. Uz sarkanajām formām mums ir uzvārdi latviešu valodā, bet šajā spēlē nācās vilkt izbraukuma kreklus,» norādīja Stepītis.

Viņš uzdeva arī pretjautājumu: «Kāpēc neviens neko nejautā, kad uz formām uzvārdi ir angliski? Vai valodai šajā gadījumā būtu kāda nozīme?»

Paredzams, ka šodienas spēlē pret Mitišču «Atlant» mājinieki laukumā izies ar krekliem, uz kuriem uzvārdi būs latviski.