Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Divi nezināmie rallijsprinta čempioni tiks noskaidroti «Kurzemē 2009»

Sestdien un svētdien Liepājas apkārtnē risināsies rallijs «Kurzeme 2009», kas būs Latvijas rallijsprinta čempionāta pēdējais — septītais — posms. Pašlaik ir zināmi čempioni trīs ieskaites klasēs no piecām: «4WD+» Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns («Mitsubishi EVO VII»), «1600+» Uldis Briedis/Monvīds Austrums («Renault Clio») un «Road» Mareks Vītols/Uģis Reņģe («Mitsubishi EVO»).

Šajā nedēļas nogalē Liepājas pusē notiekošais rallijs «Kurzeme 2009» būs unikāls ar to, ka apvienos trīs čempionātus — rallijā, rallijsprintā un rallijreidā. Rallijsprinta ieskaitē braucošās ekipāžas būs atšķiramas ar starta numuriem, kuri sāksies no 101, savukārt «Road» grupas pārstāvjiem piešķirti starta numuri, sākot no 301. Atšķirībā no lielā rallija, kam sezona noslēgsies tikai 3. un 4. oktobrī ar «Rallijs Latvija — Kuldīgas rudens» Kuldīgas apkārtnē, rallijsprinta čempionātā «Kurzeme 2009» ir pēdējais posms. Jau pašlaik zināmi kopvērtējuma uzvarētāji trīs ieskaites klasēs. Kā pirmie rallijsprinta čempionu titulu šosezon nodrošināja «4WD+» grupā startējošie — Jānis Vorobjovs/Guntars Zicāns («Mitsubishi EVO VII»), 1. vietu garantējot jau pēc pirmajiem pieciem posmiem, kuros tika izcīnītas uzvaras. «4WD+» klasē jau zināmi arī sudraba medaļu ieguvēji — Rolands Mēnesis/Māris Ziediņš («Mitsubishi EVO IX»). 3. vietas ieguvējus uzzināsim tikai svētdienas pēcpusdienā, kad finišēs rallijs «Kurzeme 2009». Uz to pretendē trīs ekipāžas: Aivars Bērziņš/Māris Šeflers («Mitsubishi EVO»), Arvis Arums/Gatis Balgalvis («Subaru Impreza») un Nauris Berķis/Arvis Piķis («Mitsubishi EVO VIII»).

Līdzīgu scenāriju kā Vorobjovs šosezon veidoja Uldis Briedis/Monvīds Austrums («Renault Clio»), taču izstāšanās motora defekta dēļ Madonas rallijsprintā čempionu titula iegūšanu atlika par vienu posmu. Pārējos piecos posmos Briedis/Austrums, kuri ir 2008. gada Latvijas čempioni rallijā «N3» klasē, izcīnīja pārliecinošas uzvaras. Saspringta cīņa gaidāma par pārējiem diviem medaļu komplektiem. Patlaban 2. vietā atrodas Normunds Orlovs/Jānis Kollis («BMW Compact 318 ti»). Tomēr, atmetot sliktākā posmu rezultātu (noslēguma kopvērtējums tiks noteiks pēc šādas metodes), izdevīgākā pozīcijā nokļūst iepriekšējās sezonas čempions Krists Kalniņš («VW Golf II», «Kurzemē 2009» startēs kopā ar Kārli Stupeli) un 2008. gada vicečempioni Kaspars Brencis/Armands Ziemelis («Honda Civic Type-R»). Cerības uz medaļām saglabā arī straujākā progresa autori Ģirts Torgans/Rolands Laizāns («Renault Clio»). Teorētiskas izredzes kāpt uz goda pjedestāla pastāv arī ekipāžai Ivars Liepiņš/Pēteris Rastorgujevs («Renault Clio»), tomēr viņi neplāno startēt.

Iespaidīgs sniegums — piecas uzvaras un viena 3. vieta – priekšlaicīgi čempionu titulu nodrošinājis arī «Road» klases labākajai ekipāžai Mareks Vītols/Uģis Reņģe. Vītols Latvijas čempiona godā jau trešo gadu pēc kārtas (pirmie divi tituli kopā ar Elvi Stankēvicu), līdz ar to ieguvis arī Sporta meistara nosaukumu. Uz divām atlikušajām vietām uz goda pjedestāla pretendē trīs ekipāžas: Māris Freibergs/Edgars Trūps («VW Senā Jetta»), Kārlis Zatlers/Normunds Vuguls («Mitsubishi EVO VIII», Valsts prezidenta dēlam līdz pirmajai uzvarai karjerā Gulbenē pietrūka tikai viena sekundes desmitdaļa) un Uldis Dūka/Pēteris Dūka («Opel Tigra»). Interesanti, ka visas trīs sezonas, kopš tiek izcīnītas medaļas «Road» klasē, sudraba godalga allaž nonākusi Freiberga īpašumā (pirmajā sezonā kopā ar Itaru Siliņu, turpmāk ar Trūpu). Līdz Roberta Vuguļa rekorda atkārtojumam — četri vicečempiona tituli pēc kārtas pilnpiedziņas klasē laika posmā no 2002. līdz 2005. gadam — atlicis tikai viens solis. Sacensību organizatori «Road» klases braucējiem sarūpējuši ļoti interesantu trasi. Sestdien dalībnieki regularitātes režīmā veiks pilsētas ātrumposmu, kam sekos vēl vairāk nekā 100 km papildsacensībās Liepājas apkārtnē. Savukārt svētdien «Road» grupa sacīkstes turpinās Vecpils un Podnieku ātrumposmā. Distancē iekļauts arī Krogzemju «dops», kurš citu klašu pārstāvjiem nebūs jāveic.

«1600» klasē pēc uzvarām pirmajos piecos posmos šķita, ka pārliecinoši pretim čempionu titulam soļo Atis Bruņinieks/Nauris Bruņinieks («VW Golf II»), tomēr izstāšanās ātrumkārbas defekta dēļ «Gulbī 2009» saglabājusi spriedzi līdz pat pēdējam posmam. Papildu intrigu radījuši arī paši brāļi — pēdējā posmā katrs startēs citā ekipāžā, turklāt pilota lomā! Nav noslēpums, ka abi ir labi braucēji un pilota krēslā labprāt sēdētu abi. Šāda iespēja radusies rallijā «Kurzeme 2009», kur Nauris startēs ar trīskārtējā Latvijas čempiona Andra Andiņa «VW Golf II». Aizejot ierastajam stūrmanim, Atis pēdējā posmā startēs kopā ar pieredzējušo Miķeli Mežaku. Vienīgie, kas kopvērtējumā vēl var apsteigt Bruņiniekus, ir Mārtiņš Vītols/Ronalds Rozenbergs («VAZ 2108»), kuri bija ātrākie pirms trim nedēļām Gulbenē. Krietni labākā situācijā gan atrodas Atis Bruņinieks, jo Vītola ekipāža par zelta medaļu ieguvēju var kļūt tikai vienā variantā — pašiem jāuzvar, bet Atim Bruņiniekam jāfinišē zemāk par 10. vietu (tieši tik daudz ekipāžu pieteicās sacīkstēm «1600» klasē). Kopvērtējuma trešajā pozīcijā atrodas Arvo Himičs/Gints Lasmanis («VW Golf II»), taču gandrīz līdzīgas izredzes uz goda pjedestāla zemāko pakāpienu saglabā vēl trīs ekipāžas: Emīls Skaidrais/Edgars Grīns («Toyota Corolla»), Arnis Alksnis/Armands Pārupe («VAZ 2108») un Gintars Ozoliņš/Māris Spēlmanis («Toyota Corolla»). Tiesa, Skaidrā un Ozoliņa duets neplāno startēt «Kurzemē 2009», medaļu sadali atstājot Himiča un Alkšņa ziņā.

Veselas piecas ekipāžas pretendē uz zelta medaļām «4WD» grupā. Favorītu lomā kopvērtējuma līderi Mareks Švarcs-Švampāns/Gatis Cimdiņš («Subaru Impreza RS»), kuri uzvarējuši pēdējās divās sacīkstēs. Čempionu titulu viņiem garantēs 5. vieta, bet atkarībā no sāncenšu rezultātu sadalījuma var pietikt arī ar zemāku pozīciju. Jau pērn Švarcs-Švampāns, toreiz braucot kopā ar Didzi Putniņu, līdz pat pēdējam brīdim pretendēja uz zelta medaļu, tomēr līdz uzvarai pietrūka 3,2 sekundes, kuras tika zaudētas Raimondam Dūcim/Guntim Kampem («Audi 90»). «Kurzemē 2009» līderu pozīcijas var apdraudēt Jānis Patmalnieks/Rolands Ziemelis («Audi 80 Quattro»), Elmārs Aukšmuksts/Vigo Rubenis («Audi Coupe»), Kaspars Breijers/Gaidars Auns («Audi 90») un Didzis Blūms/Aigars Rencis («Subaru Impreza RS»). Izredzes uz kādu no zemākā kaluma godalgām saglabā arī Sandis Boks/Jānis Veilands («Subaru Impreza RS»).

Komandu ieskaitē kopvērtējuma vadībā atrodas «R1 Racing Team» (piloti: Atis Bruņinieks, Arnis Alksnis, Mareks Švarcs-Švampāns), par pieciem punktiem apsteidzot «SEB RallyEmotions.net» (Jānis Vorobjovs, Ģirts Torgans, Kaspars Brencis) un vēl par pieciem «B&K Rallijs» (Arvis Arums, Mareks Vītols). Teorētiskas cerības uz 1. vietu ir arī «www.go4speed.lv/MS Rallijs» (Mārtiņš Vītols, Elmārs Aukšmuksts, Normunds Orlovs).

Pēc čempionāta noslēguma ar rallija «Kurzeme 2009» rallijsprintistiem šosezon paredzēts vēl viens starts — rallijsprints «SKY rallija kauss», kas 19. septembrī risināsies Birzgales apkaimē.