Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Zatlers: esmu «Iespējamās misijas» lielākais fans

Piektdien Valsts prezidents Valdis Zatlers, programmas «Iespējamā misija» patrons, tikās ar 16 jaunajiem projekta «Iespējamā misija» skolotājiem, kas septembrī sāks darbu skolās, kā arī programmas dibinātājiem un atbalstītājiem, informē Valsts prezidenta Preses dienests.

Tikšanās laikā prezidents atzina, ka viņš ir «Iespējamās misijas» lielākais fans un šī kustība viņam bija simpātiska no pirmā brīža, kad izdzirdējis par to. «Tā ir viena no veiksmīgākajām idejām izglītībā pēdējos gados, ko pierāda arī pirmais «Iespējamās misijas» gads. Daudzi jaunieši kļuvuši par labākajiem skolotājiem tāpēc, ka abas paaudzes — jaunie skolotāji un skolēni — ir tuvākas paaudzes, kuras labāk saprotas un cits citu iedvesmo. Viņi ir kļuvuši par entuziastiem, par tiem, kas virza šīs skolas uz priekšu.»

Zatlers apsveica jaunos «Iespējamās misijas» skolotājus, izteica pateicību idejas autoriem un visiem, kas atbalsta šo ideju gan organizatoriski, gan finansiāli. Savukārt «Iespējamās misijas» pārstāvji kā simbolu par prezidenta kā projekta patrona sniegto atbalstu uzdāvināja viņam pīlādža koku, kas jau gadsimtiem bijis gudrības koks un sargājis no visa ļauna.

1. septembrī darbu dažādās Latvijas skolās sāks 16 «Iespējamās misijas» otrā iesaukuma skolotāji — Bruno Bahs, Daiga Blāķe, Sandra Bukovska, Kirils Gorovojs, Igors Grigorjevs, Mārtiņš Gulbis, Mārtiņš Kālis, Valērija Kiškurno, Kārlis Kravis, Jumis Ločmelis, Gatis Narvaišs, Pāvels Nazarovs, Ilona Ozoliņa, Ieva Ušča, Katrīna Vītola un Aleksandrs Vorobjovs. Dalībnieki lielākoties strādās dažādās reģionu skolās, savukārt pieci no viņiem — Rīgas skolās. 

Jau otro gadu «Iespējamā misija» aicināja programmā iesaistīties sabiedriski aktīvus augstskolu absolventus ar labām akadēmiskām zināšanām, spožām idejām, līdera dotībām un labvēlīgu attieksmi pret dzīvi. Jaunie programmas dalībnieki pievienosies 12 pirmā iesaukuma skolotājiem, kas jau gadu strādā skolās. Šogad vēlmi kļūt par «Iespējamās misijas» dalībniekiem izteica 191 kandidāts, kas ir gandrīz trīs reizes vairāk nekā pērn.

«Iespējamā misija» ir nacionāla mēroga korporatīvās sociālās atbildības iniciatīva izglītības jomā Latvijā. Programmas mērķis ir sekmēt izglītības kā vērtības nostiprināšanos Latvijā, ceļot skolotāja profesijas prestižu un paaugstinot skolēnu motivāciju mācīties, dodot iespēju talantīgiem augstskolu absolventiem kļūt par iedvesmojošiem skolotājiem un nākotnes līderiem.