Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Ja Piebalgs būtu bagāts, nospēlētu visu naudu

Eiropas Savienības (ES) enerģētikas komisārs un Latvijas kandidāts komisāra amatam arī nākamajā Eiropas Komisijā (EK) Andris Piebalgs derībās liktu visu savu naudu uz EK prezidenta Žozē Manuela Barrozu pārvēlēšanu komisijas prezidenta amatā.

«Ja man būtu daudz naudas, es visu liktu uz viņa pārvēlēšanu,» šodien pēc tikšanās ar Valsts prezidentu Valdi Zatleru žurnālistiem sacīja Piebalgs. Viņš gan skaidroja, ka tas ir viņa personīgais viedoklis un bažas par kāda amata ieņemšanu politikā saglabājas vienmēr. Tāpat Piebalgs ir pārliecināts, ka viņš pats strādās arī nākamajā EK un spēs izturēt sarežģīto iztaujāšanas procedūru Eiropas Parlamentā. Pagaidām gan nav precīzi zināms, kad varētu notikt Eiropas Parlamenta balsojums par Barrozu palikšanu amatā, iespējams, ka tas notiks Eiropas Parlamenta plenārsesijas laikā, kas gaidāma septembra vidū.

Piebalgs skaidroja, ka Eiropas Parlamentā izkristalizējušies divi viedokļi - vieni grib pēc iespējas ātrāk ievēlēt jauno komisijas prezidentu, taču otri uzskata, ka jāsagaida, kamēr atrisināsies jautājums saistībā ar Lisabonas līgumu un tikai tad jāievēl jaunais prezidents. No Piebalga teiktā noprotams, ka viņš pats atbalsta pēc iespējas ātrāku EK prezidenta ievēlēšanu, jo tas ļautu neveidoties varas vakuumam, kā tas notiktu, ja komisijas vadītājs tiktu ievēlēts pēc tam, kad būtu stājies spēkā Lisabonas līgums.

Piebalgs norādīja, ka nākamās EK darbā svarīgas būs trīs prioritātes - nākamā finanšu perspektīva, cīņa pret klimata izmaiņām un tikšana galā ar finanšu krīzes izraisītajām sekām. Piebalgs noraidīja bieži vien izskanējušos pārmetumus, ka Latvija ne pārāk aizstāv savas intereses ES, tieši pretēji, pēc komisāra domām, Latvijai vajadzētu ne tik ļoti koncentrēties uz savām interesēm, bet gan raudzīties uz kopējā bloka interesēm, kas rezultētos arī mūsu valsts nostājas paušanā. Vienlaikus Piebalgs atzina, ka, lai arī Latvija savas intereses blokā aizstāv apmierinoši, vienmēr ir iespējams vēlēties labāku rezultātu.

LETA jau ziņoja, ka šoruden tiks izšķirta pašreizējā EK prezidenta Žozē Manuela Barrozu turpmākā karjera. Lai vadītu komisijas darbu nākamos piecus gadus, viņam jāsaņem Eiropas Parlamenta apstiprinājums.

Ja Barrozu tiks vēlreiz apstiprināts amatā, viņam būs jāsadala komisāru portfeļi starp dalībvalstu izvirzītajiem kandidātiem. Pēc tam kandidātus «nopratinās» Eiropas Parlamenta deputāti, iepazīstoties ar viņu uzskatiem un personībām un pārliecinoties, ka viņi ir piemēroti amata prasībām.

Lai gan datums vēl nav noteikts, visticamāk, ka kandidātu uzklausīšana notiks oktobra beigās vai novembra sākumā.

Nākamā Eiropas Parlamenta plenārsēde plānota no 14.septembra līdz 17.septembrim Strasbūrā. Savukārt pašreizējās EK pilnvaru laiks oficiāli beidzas oktobra beigās.