Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Edvardu Kenediju izvada ar asarām un smiekliem

Draugi un ģimenes locekļi piektdien ar asarām, smiekliem, dziesmām un jokiem atvadījās no šonedēļ mirušā ASV senatora Edvarda Kenedija, izvadīšanā svinot viņa garo un notikumiem bagāto dzīvi pirms sestdien paredzētajām bērēm.

Kā jau ziņots, viens no prominentākajiem demokrātu partijas politiķiem un varenās Kenediju politiskās dinastijas pārstāvis Edvards Kenedijs nomira otrdienas vakarā 77 gadu vecumā, zaudējot cīņu ar smadzeņu vēzi.

Atvadīšanās no Kenedija notika par piemiņu atentātā nogalinātajam ASV prezidentam Džonam F. Kenedijam Bostonā uzbūvētajā muzeja bibliotēkā. Bez Kenediju ģimenes locekļiem pasākumā piedalījās arī ģimenes draugi un virkne kā demokrātu, tā republikāņu politiķu.

Atvadu pasākuma dalībnieki uzrunās slavēja Kenediju kā lielu savas valsts patriotu un leģendāru senatoru, kuram bija iespēja piedzimt slavenā ģimenē, bet arī nācās piedzīvot divu vecāko brāļu nogalināšanu atentātos.

Kenedija tuvinieki un ģimenes locekļi arī dalījās atmiņās par visdažādākajiem senatora piedzīvojumiem un jautriem atgadījumiem, norādot uz viņa mūžīgo optimismu un dzīvesprieku.

Kaut arī runātāju balsis no emocijām brīžiem aizlūza, piemiņas ceremonijā dominēja smiekli un dziesmas, kā tas ierasts īru ģimenēs.

Demokrātu senators Kriss Dods, kurš nesen pārcietis prostatas vēža operāciju, atcerējās kā Kenedijs viņu pamatīgi sasmīdinājis, stāstot, ka vēža terapijas sāpes nav nekas, salīdzinot kaismīgajām debatēm par veselības aprūpes reformu.

Senatora brāļa dēls Džozefs pieminēja sava tēvoča aizraušanos ar burāšanos, atzīstot, ka viņam izdevies tikai vienreiz burāšanas sacensībās pārspēt savu tēvoci un arī tad tikai tāpēc, ka senatora jahta sākusi grimt.

Iepriekšējās divas dienas desmitiem tūkstoši cilvēku stundām ilgi stāvēja garās rindās, lai atvadītos no Kenedija un parakstītos līdzjūtības grāmatā.

Kaut arī republikāņu vidū Kenedijs ir nepopulārs viņa liberālo uzskatu un pretrunīgi vērtēto personīgo skandālu dēļ, viņa nāve izraisīja līdzjūtības veltījumus un atzinību no visām politiskajām aprindām.

"Viņam bija īsta īra talants stāstīt stāstus un saglabāt draudzību," norādīja bijušais republikāņu prezidenta kandidāts senators Džons Makeins. "Mums atšķīrās viedokļi lielākajā daļā jautājumu, bet es apbrīnoju viņa aizrautību, aizstāvot savas pārliecības."

Senators Edvards Kenedijs tiks apbedīts sestdien Ārlingtonas kapsētā līdzās saviem brāļiem, atentātos nogalinātajam prezidentam Džonam Kenedijam un senatoram Robertam Kenedijam.

Liberālo ideālu aizstāvim, kura senatora stāžs ir viens no ilgākajiem ASV vēsturē, 2008.gada maijā tika konstatēts ļaundabīgs smadzeņu audzējs, kas viņam izņemts operācijā jūnija sākumā. Pēc operācijas viņam sākta ķīmijas un staru terapija, tomēr senators zaudējis cīņu ar vēzi.

Par Tediju sauktais senators ir vienīgais starp Kenediju brāļiem, kas negāja bojā vardarbīgā nāvē.

"Mēs esam zaudējuši neaizvietojamu mūsu ģimenes centru un mūsu dzīves gaismu, bet viņa ticības, optimisma un neatlaidības iedvesma mūsu sirdīs dzīvos mūžīgi," teikts Kenediju ģimenes izplatītajā paziņojumā.

"Mēs pateicamies visiem, kas pēdējā gada laikā viņu aprūpēja un sniedza atbalstu, un ikvienam, kas bija kopā ar viņu visus šos daudzos gadus viņa nenogurstošajā gājienā par progresu taisnīguma, godīguma un iespēju nodrošināšanā visiem. Viņš mīlēja šo valsti un veltīja visu savu dzīvi, lai kalpotu tai," teikts paziņojumā.

Traģēdiju piemeklētā Kenediju klana patriarhs bija pēdējais 1963.gadā nogalinātā prezidenta Džona F.Kenedija brālis. Viņu brālis Roberts Kenedijs tika nošauts 1968.gadā prezidenta vēlēšanu kampaņas laikā. Ceturtais Kenediju brālis Džo bija pilots un gāja bojā Otrā pasaules kara laikā.

Edvards Kenedijs pirmo reizi tika ievēlēts Senātā 1962.gadā. Viņam bija liela ietekme demokrātu partijā un Kongresā, un viņš ir cīnījies par tādiem liberāliem jautājumiem kā veselības aprūpe un minimālās algas paaugstināšana un asi kritizējis prezidentu Džordžu Bušu un ASV karu Irākā.

Savas 47 gadus ilgās karjeras laikā ASV Kongresā Kenedijs kļuva par vienu no vadošajiem veselības aprūpes sistēmas reformas atbalstītājiem.

1980.gadā Kenedijs zaudēja cīņā par demokrātu prezidenta kandidāta nomināciju toreizējam prezidentam Džimijam Kārteram.

Kenedijs arī spēlēja būtisku lomu miera panākšanā Ziemeļīrijā, palīdzot risināt sarunas starp naidīgajām pusēm, kas noveda pie 1998.gadā noslēgtā Lielās piektdienas miera līgumu.

Par šiem pūliņiem Kenedijam Lielbritānijā tika piešķirts goda bruņinieka tituls.