Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Īrija mīkstina prasības imigrantiem, kas zaudējuši darbu

Īrija mīkstinās darba un uzturēšanās atļauju noteikumus, lai ļautu imigrantiem, kas ekonomiskās lejupslīdes iespaidā zaudējuši darbu, palikt valstī ilgāk un meklēt jaunu darbu, piektdien paziņoja Īrijas tieslietu ministrs Dermots Aherns.

«Tagad, kad mēs dzīvojam daudz grūtākos ekonomiskos laikos, mēs nevaram vienkārši izmest likumpaklausīgos viesstrādniekus, kas Īrijā vairākus gadus dzīvojuši un strādājuši likumīgi,» norādīja ministrs.

«Viņi ir devuši ieguldījumu Īrijas ekonomikā un sabiedrībā un mums ir jādod viņiem iespēja atgriezties darbā,» sacīja Aherns.

Līdz šim darba atļaujas saņēmušajiem viesstrādniekiem no valstīm, kas neietilpst Eiropas Ekonomiskajā zonā (EEA), jauns darbs bija jāatrod trīs mēnešu laikā, vai arī jāpamet Īrija. Jaunie noteikumi ļaus viesstrādniekiem, kuriem darba atļauja bijusi mazāk par pieciem gadiem, jauna darba meklējumiem dos līdz sešu mēnešu laiku.

Tiem imigrantiem, kas Īrijā legāli dzīvojuši un strādājuši vairāk nekā piecus gadus, tiks piešķirta imigrācijas atļauja, kas ļaus viņiem dzīvot un strādāt Īrijā bez īpašas darba atļaujas.

Globālās ekonomiskās krīzes iespaidā Īrijas ekonomikā jau 2008.gada pirmajā pusgadā iestājās recesijas fāze, bet bezdarba līmenis valstī pieaudzis līdz 12,2%, kas ir augstākais līmenis kopš 1995.gada aprīļa.