Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Pedagogu atlaišanas pabalstiem nepieciešams 1,1 miljons latu

Apkopojot pašvaldību iesniegto informāciju, Reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministrija (RAPLM) secinājusi, ka pedagogu atlaišanas pabalstiem kopumā būs nepieciešams vismaz 1,1 miljons latu.

Kā aģentūru LETA informēja reģionālās attīstības un pašvaldību lietu ministra preses sekretāre Dace Kārkliņa, šā gada augustā RAPLM lūdza novadu un pilsētu pašvaldības sniegt informāciju par plānoto izglītības iestāžu reorganizāciju, lai noskaidrotu, vai no valsts piešķirtās mērķdotācijas pedagogu algām līdz 2009.gada 1.septembrim būs iespējams segt atlaišanas pabalstu izmaksas pedagogiem.

Kopumā informācija saņemta no 111 pašvaldībām. 36 pašvaldības norādījušas, ka izglītības iestādes to teritorijā netiek slēgtas, pedagogi netiek atbrīvoti no darba, tāpēc nav nepieciešams finansējums atlaišanas pabalstu izmaksai. 13 pašvaldības informāciju pagaidām nevarēja sniegt, jo nav apkopoti dati.

Apkopojot pārējo pašvaldību sniegto informāciju, kopumā nepieciešamais aptuvenais finansējums pedagogu atlaišanas pabalstiem ir 1,1 miljons latu.

Turpinot apkopot informāciju, RAPLM tuvāko nedēļu laikā sniegs ziņojumu Ministru kabinetam, lūdzot piešķirt no programmas "Līdzekļi neparedzētiem gadījumiem" pašvaldībām nepieciešamo finansējumu pabalstu izmaksai atlaistajiem pedagogiem.