Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Aviošovā Polijā avarējusi Baltkrievijas lidmašīna

Aviošova laikā svētdien Polijas vidienē, Radomas pilsētā, avarējusi Baltkrievijas Gaisa kara spēku lidmašīna «Su-27» un gājuši bojā abi lidotāji, paziņojuši pasākuma rīkotāji un Baltkrievijas varas iestāžu amatpersonas.

Lidmašīna, kas piedalījās gaisa akrobātikas paraugdemonstrējumos, dažas minūtes pēc to sākuma nogāzās neapdzīvotā vietā divus kilometrus no Radomas lidlauka. Polijas televīzija rādīja kadrus, kuros redzams biezs melnu dūmu stabs avārijas vietā.

Baltkrievijas Aizsardzības ministrijas pārstāvji pieļāvuši iespēju, ka avāriju izraisījis lidmašīnas dzinējā iekļuvis putns.

Pēc viņu teiktā, abi piloti, augsta ranga aviācijas virsnieki, upurējuši savu dzīvību, lai neietu bojā civiliedzīvotāji. «Lidotāji nekatapultējās, lai pagūtu aizvadīt lidmašīnu pēc iespējas tālāk, un par savas dzīvības cenu novērsa smagākus upurus,» teikts ministrijas paziņojumā.

Katastrofas cēloņus izmeklēs kopīga Polijas un Baltkrievijas ekspertu komisija.

Aviošovu apmeklēja tūkstošiem skatītāju, bet pēc traģēdijas visi turpmākie paraugdemonstrējumi tika atcelti.