Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtības. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

«Dzīve pie galda» galerijā «Istaba»

Lindas Daņiļevskas un Jura Jakšpētera darbu izstāde galerijā «Istaba» : 7.09.–3.10.2009.

No 7. septembra galerijā «Istaba» – Lindas Daņiļevskas un Jura Jakšpētera kopizstāde «Dzīve pie galda». Tēma, kas autorus iedvesmojusi – KRĒSLI. Krēsli Lindas Daņiļevskas gleznās, līdzās Jura Jakšpētera veidotajiem – pavisam reāliem un lietojamiem krēsliem. Izstādes centrā – galds, ap kuru rit Dzīve. Ikdienišķa un nepārtraukta, tomēr gleznieciska un skaista.

Pīlādzis, osis, ceriņš, ābele, vītols, lazda vai liepa… Dārzā un mežā atrodami, konkrētajam mērķim rūpīgi piemeklēti Latvijas koku stumbri un zari to dabiskajā formā bez liekas banalitātes galvenokārt kalpo kā materiāls katra iecerētā krēsla atsevišķajiem elementiem, tikai reizēm diktējot savus noteikumus darba radīšanas procesā. Krēslu grupas un galda autors Juris JAKŠPĒTERIS tiecas pēc klasiskas kopformas, monumentalitātes, funkc¬ionalitātes, piešķirot ik lietai tēlu.

Zilais, zaļais, tirkīzs, rozā un karmīnsarkanais… Spēja tik dzīvās un intensīvās krāsās rast piesātinājumu, pārliecinoša brīvība un dziļi izjusta tehniska profesionalitāte apliecina mākslinieces Lindas DAŅIĻEVSKAS absolūto piederību Glezniecības pasaulei. Domāšana gleznieciskās kvalitātēs ienāk arī citās Lindas profesionālajās nodarbēs. Tā padara atšķirīgus, krāšņus un dzīvi apliecinošus viņas veidotos interjerus. Tā jaušama arī jaunizveidotajā brendā «Šaļļu līnija», ko Linda radījusi kopā ar Māru Salmiņu. Nesen tapusī novatoriskā Žabo kolekcija šobrīd apskatāma līdzās izstādei – turpat, galerijā «Istaba».

Izstāde «Dzīve pie galda» skatāma līdz 3. oktobrim. Izstādes autori pateicas Mārim Jēgeram par tehnisku palīdzību izstādes tapšanā.

galerija «Istaba": Rīgā, Kr.Barona iela 31a /izstades@istaba.lv/ tel.:26540080/67281141
galerija: 12.00–20.00/bufete: 12.00–23…./svētdienas–brīvdienas
Linda Daņiļevska, gleznotāja: 29420487