Tavs pārlūks ir novecojis, lūdzu atjauno to..
Sīkdatnes (cookies) mums sniedz iespēju uzlabot jūsu kā lietotāja ērtibas. Turpinot izmantot mūsu vietni, jūs piekrītat sīkdatņu izmantošanai. VAIRĀK >

Krīze piespiedīs cilvēkus masveidā pārcelties uz laukiem

Augstie komunālie rēķini un jaunie mājokļa nodokļi var izraisīt parādnieku masveidu pārcelšanos no pilsētas dzīvokļiem uz laukiem. Nav izslēgts, ka «lielā pārceļošana» sāksies jau tuvākajā laikā, tā uzskata laikraksta «Telegraf» aptaujātie eksperti.

«Prognozējam, ka šāda tendence varētu sākties ziemā, kad tiks ieviests jaunais mājokļa nodoklis,» uzskata Latvijas nekustamo īpašumu asociācijas «LANIDA» direktore Irina Sjarki. «Šobrīd ir runa par atsevišķiem gadījumiem, kad cilvēki lielo komunālo maksājumu dēļ izlemj pasliktināt savus dzīves apstākļus. Taču ir noteikta cilvēku kategorija, kam jaunā nodokļa ieviešana var kļūt par pēdējo pilienu - viņi sapratīs, ka vairs nespēj paciest sava finansiālā stāvokļa pasliktināšanos - maksāt komunālos rēķinus, kredītus un jaunos nodokļus...Domāju, ka pēc pusgada varēsim runāt par milzīgu cilvēku grupu, kas piespiedu kārtā būs spiesta pārcelties uz sliktākiem mājokļiem laukos»

Irina Sjarki laikrakstam pastāstījusi, ka cilvēki parasti  līdz pēdējam cer uz to labāko, taču, diemžēl, Latvijas iedzīvotāju cerības visbiežāk nepiepildās.